Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Lićwinko poza czołówką w skoku wzwyż. Lasickiene mistrzynią olimpijską

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 13:56
Kamila Lićwinko dość szybko odpadła w finale olimpijskim w skoku wzwyż na tegorocznych igrzyskach w Tokio. Halowa mistrzyni świata z Sopotu skoczyła 1,93 m, co dało jej 11. miejsce. Po złoto sięgnęła trzykrotna mistrzyni świata Maria Lasickiene, która startowała w barwach Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.
Kamila Lićwinko
Kamila LićwinkoFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

W pierwszej próbie finałowej skoku wzwyż większość zawodniczek pokonała wysokość 1,84 metra. W drugiej kolejce pierwsza wysokość 1,89 m przekroczyła halowa wicemistrzyni Europy z Torunia Ukrainka Iryna Heraszczenko. Kamila Lićwinko jako ostatnia w tym podejściu pokonała 1,89 m.

Cała czołówka bez problemów radziła sobie z poprzeczką zawieszoną na 1,89 m.

Kamila Lićwinko strąciła w pierwszym swoim podejściu - 1,93 m. Chwilę później Polaka zaliczyła drugą zrzutkę. Wcześniej z finału odpadła Szwedka Maja Nilsson, która odpadła na wysokości - 1,84. W trzeciej próbie halowa mistrzyni świata z Sopotu pokonała 1,93 i pozostała w finale. 12 zawodniczek poradziło sobie z tą barierą.

Ostatecznie Polka została sklasyfikowana na 11. miejscu. Po złoto sięgnęła Maria Lasickiene z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, która jako jedyna pokonała 2,04. Srebro zdobyła nieoczekiwanie Australijka Nicola McDermott - 2,02, a brąz Ukrainka Jarosława Mahuczich - 2,00.

Lasicikiene po konkursie nie kryła wzruszenia. Jest najlepszą skoczkinią wzwyż ostatnich lat. Jest trzykrotną mistrzynią świata - z Pekinu (2015), Londynu (2017) i Dohy (2019). Miała być też faworytką rywalizacji pięć lat temu w Rio de Janeiro, ale... z powodu zawieszenia całego rosyjskiego związku lekkiej atletyki, nie dostała pozwolenia na występ. Teraz też nie mogła startować pod narodową flagą, a na podium nie usłyszała hymnu

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.