Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: dwóch złotych medalistów w skoku wzwyż. Barshim i Tamberi stoczyli piękną walkę

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 21:04
Katarczyk Mutaz Barshim i Włoch Gianmarco Tamberi zajęli ex aequo pierwsze miejsce w skoku wzwyż na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Brązowy medal wywalczył Białorusin Maksim Niedasiekau. Polacy nie startowali.
Mutaz Barshim (z tyłu) i Gianmarco Tamberi cieszą się ze złotych medali
Mutaz Barshim (z tyłu) i Gianmarco Tamberi cieszą się ze złotych medali Foto: Forum/Reuters/KAI PFAFFENBACH

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Barshim i Tamberi bezbłędnie pokonywali każdą wysokośc aż do 2,37, ale żaden z nich nie zdołał przeskoczyć 2,39. Zawodnicy zdecydowali, że nie chcą dogrywki, w związku z czym obu przyznano złote medale.

Niedasiekau również pokonał 2,37 i to w pierwszej próbie, ale przy wcześniejszych wysokościach pomylił się łącznie dwa razy.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe

Partnerzy

Partner

Olimpijski konkurs trójskoku kobiet na długo zostanie w pamięci kibiców. Ostatecznie mistrzynią olimpijską została Wenezuelka Yulimar Rojas, która w ostatniej próbie ustanowiła nowy rekord świata.

Włoch Lamont Marcell Jacobs został mistrzem olimpijskim w biegu na 100 metrów. W finałowej rywalizacji na igrzyskach w Tokio przebiegł ten dystans w czasie 9,80 s, bijąc rekord Europy.