Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Krzysztof Chmielewski popłynie w finale 200 m stylem motylkowym

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 05:26
Krzysztof Chmielewski awansował do olimpijskiego finału w Tokio na 200 m stylem motylkowym. W swoim wyścigu półfinałowym 17-letni pływak ustanowił rekord życiowy (1.55,29) i zajął piąte miejsce, a łącznie siódme.
Krzysztof Chmielewski
Krzysztof ChmielewskiFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Najlepszy rezultat uzyskał rekordzista świata w tej konkurencji Węgier Kristof Milak - 1.52,22, który wygrał drugi półfinał. W tym wyścigu płynął właśnie Chmielewski, zawodnik IUKS Muszelka Warszawa.

Po wyścigu polski pływak przyznał, że jest zaskoczony, że z takim rezultatem udało mu się wywalczyć awans.

Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY

– Zdziwiło mnie to. Nie chcę bać się takich zawodów, walkę na igrzyskach uważam za normalną rywalizację. Teraz muszę odpocząć i zobaczyć, co uda się zrobić. Nie mam nic do stracenia i to mnie motywuje - powiedział w rozmowie z TVP Sport.

W pierwszym półfinale najlepszy okazał się doświadczony Chad le Clos z RPA (1.55,06), który narzucił od startu bardzo mocne tempo i mimo słabszej końcówki nie dał się dogonić rywalom. Biorąc pod uwagę oba półfinały, uzyskał trzeci czas.

W eliminacjach odpadł Jakub Majerski - 1.57,91 (zajął 27. miejsce).

Finał zaplanowano na środę. Początek o godzinie 3.49 rano naszego czasu.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

PAP/TVP Sport

Partnerzy

Partner

Tunezyjski pływak Ahmed Hafnaoui zdobył niespodziewanie złoty medal na 400 metrów stylem dowolnym w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Drugie miejsce zajął Australijczyk Jack McLoughlin, a trzecie Amerykanin Kieran Smith.

Polska sztafeta pływacka 4x100 metrów stylem dowolnym uzyskała 11. czas półfinałów i nie awansowała do finału igrzysk olimpijskich w Tokio. W startach indywidualnych biało-czerwonym również nie poszło najlepiej - w niedzielę żaden z nich nie uzyskał kwalifikacji do finału.