Polskie Radio
Section05

dzieci

Polskie Radio Dzieciom zaprasza na koncert zespołu "Ptaszkowie Śpiewali"

23 listopada, o godz. 12.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbędzie się koncert zespołu "Ptaszkowie Śpiewali", który swoje inspiracje czerpie z polskiej muzyki tradycyjnej oraz elektronicznej z lat 80. i 90. Na koncert zaprasza Polskie Radio Dzieciom. Bilety dostępne na stronie sklep.polskieradio.pl oraz do zdobycia w audycji "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom". Transmisja wydarzenia na antenie stacji.
Zobacz więcej na temat:  koncert W POLSKIM RADIU

Wsparcie osieroconych dzieci i nastolatków. "Dziecko zupełnie inaczej podchodzi do kwestii śmierci niż dorosły"

- Każda żałoba jest przeżyciem indywidualnym, nie ma jednego standardu. Bardzo często uważamy, że dziecko, które nie mówi o bólu, nie płacze, nie okazuje na zewnątrz rozpaczy, to jest dziecko, dla którego to jest proste. Nie dajmy się nabrać na to, że dziecko nie czuje, nie cierpi - powiedziała w audycji "Eureka" Danuta Kozakiewicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski psychologia psychiatria żałoba śmierć

Każde dziecko musi utracić Narnię. Clive Staples Lewis i jego opowieści

– Do "Opowieści z Narnii" możemy przykładać różne interpretacje, ale moim zdaniem to są opowieści o dzieciństwie, o tym, że trzeba opuścić Narnię i wejść w dorosłe życie. Strata Narnii jest bezpowrotna – mówił w Polskim Radiu literaturoznawca dr Grzegorz Leszczyński.
Zobacz więcej na temat:  Clive Staples Lewis HISTORIA literatura dzieciństwo religia chrześcijaństwo protestantyzm katolicyzm książki dla dzieci

7-latek z nożem ranił nauczycielkę. Chciał zabić kolegę

Na świetlicy szkolnej w Markach pod Warszawą siedmiolatek rzucił się z nożem na rówieśnika, krzycząc, że go zabije. Interweniowała nauczycielka, która została ranna - ustalił Onet. Dyrekcja szkoły nie powiadomiła policji. Zrobiła to matka zaatakowanego dziecka, która zarzuca dyrektorce, że ta "chciała zamieść sprawę pod dywan".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA przemoc nożownik szkoła edukacja szkoła podstawowa

"Choinki Jedynki - POMAGAMY". Dziś ostatni dzień na przesłanie prac dzieci

Dziś do północy czekamy na prace wykonane przez najmłodszych w ramach tegorocznej edycji akcji "Choinki Jedynki - POMAGAMY". Prace można przesyłać poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.choinkijedynki.polskieradio.pl. Od poniedziałku 25 listopada do piątku 6 grudnia odbędzie się prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych obrazków, a 12 grudnia licytacja 20 nagrodzonych prac. 
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Anna Dymna Choinki Jedynki pomoc rysunek Monika Horna-Cieślak plastyka Choinki Jedynki 2024 powódź Zobacz także

Miasta bez barier? "Polska rzeczywistość to survival"

Spacer z dzieckiem w wózku czy wyprawa seniora na miejskie ulice mogą zamienić się w prawdziwy survival. Windy, ławki czy toalety w wielu miastach wciąż są luksusem, a wysokie krawężniki niczego nie ułatwiają. Monika Pastuszko w książce "Matka Polka sika w krzakach" pokazuje jak ważna w miejskiej przestrzeni jest nie tylko dostępność do pewnych rzeczy, ale także godność. 
Zobacz więcej na temat:  Zobacz także miasto rodzina społeczeństwo seniorzy niepełnosprawność POLSKA

Dzieci i ich talenty, czyli jak pomóc dziecku odkryć swoje mocne strony, i jak wspierać je w ich umacnianiu?

Każdy z nas ma silne strony, a jednak przez wiele lat nie potrafimy ich nazwać. Na czym polega idea budowania na swoich silnych stronach, czym różnią się silne strony dorosłego, od silnych stron nastolatka, a także jak zrobić test Galloupa i co z uzyskaną wiedzą zrobić dalej? Mówiła o tym w Polskim Radiu Dzieciom Taisja Laudy założycielka fundacji Genius Life, certyfikowany trener Instytutu Gallupa, autorka książki "My Life with Mr. Good".
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców Strefa Rodzica edukacja kobieta macierzyństwo samotność dziecko bliskość rodzicielstwo mama umiejętności artystyczne umiejętności miękkie

Świąteczna atmosfera w listopadzie - magia czy przesyt?

Gwiazdki, Mikołaje, Maria Carey i popularny przebój "Last Christmas". Czy naprawdę już tego chcemy w listopadzie? Kto się z tego cieszy, a kto ma tego przesyt? Mówiły o tym Anna Mochnaczewska - psycholog i psychoterapeutka, autorka książki "Nawyki zamiast cudów", współzałożycielka Centrum Terapii Schematu w Warszawie i Olivia Konicka - fotografka, mama dwóch córek.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców Strefa Rodzica edukacja kobieta macierzyństwo samotność dziecko mama święta Boże Narodzenie

Listopadowa melancholia - czy rzeczywiście istnieje?

Jesienią dni stają się krótsze od nocy i dociera do nas coraz mniej światła. - W tym czasie czuję się bardziej zmęczona i wszystkie codzienne czynności są dla mnie jeszcze trudniejsze do wykonania. Ale właśnie wtedy mam wrażenie, że to co mi najbardziej pomaga to ruch - powiedziała Anna Dolińska - instruktot fitness i plates, która wraz z Anną Mochnaczewską - psychologiem i współzałożycielką Centrum Terapii Schematu w Warszawie były gośćmi Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców Strefa Rodzica edukacja kobieta macierzyństwo samotność dziecko mama jesień depresja motywacja

"Choinki Jedynki - POMAGAMY". Anna Dymna: to magiczna akcja, otwórzcie serca

- "Choinki Jedynki" są magiczne. Cudownie, że jest taka akcja. Jestem szczęśliwa, że ja i moja Fundacja jesteśmy beneficjentami tego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Anna Dymna, prezes Fundacji "Mimo Wszystko". - Zapominajcie o rozsądku, otwierajcie serca, uśmiechajcie się, otwierajcie portfele i szalejcie, bo takie szaleństwo naprawdę ratuje świat - dodaje. 
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Anna Dymna Choinki Jedynki pomoc rysunek Monika Horna-Cieślak plastyka Choinki Jedynki 2024 powódź Zobacz także

Boguś Janiszewski. Autor popularnej serii książek o Kurzolu

"Zaraz, zaraz, co to ja miałem zrobić, powiedzieć...?" Zdarza wam się czasem wypowiadać takie zdanie? Takie chwilowe zapominanie, to nic strasznego. Gorzej, gdy zapominamy coraz częściej, jesteśmy nieskupieni, roztargnieni. Może się wówczas pojawić pytanie: Kto nam ukradł pamięć?! I może się okazać, że winowajcą jest... telefon! Co się dzieje w naszej głowie, gdy za dużo czasu spędzamy z nosem w smartfonie? O tym w rozmowie z Bogusiem Janiszewskim, nauczycielem, autorem popularnej serii książek o Kurzolu.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Ficińska