Polskie Radio
Section05

dziecko

"Dźwięk dobry". 40 lat zespołu "Fasolki"

Zbliża się 40-lecie zespołu Fasolki - to będzie duża, wielopokoleniowa impreza. Na scenie wystąpią też dorośli, którzy 40 lat temu śpiewali w Fasolkach, m.in. Joanna Jabłczyńska.W audycji relacja z próby, zaś o historii zespołu opowiedzą Ewa Chotomska (córka Wandy Chotomskiej i współzałożycielka zespołu, "Ciotka Klotka" i Andrzej Marek Grabowski (Profesor Ciekawski) i Krzysztof Marzec (kompozytor i Pan TikTak).
Zobacz więcej na temat:  dzieci Agnieszka Ciecierska radio bez reklam DAB+

Budowanie świadomości marki od najmłodszych lat. Bawarczycy prezentują samochód dla dzieci

Duża część miłośników motoryzacji ma swojego ulubionego producenta. BMW od dłuższego czasu zwraca uwagę na tych, którzy za kilka lat mogą stać się ich faktycznymi klientami. Bawarczycy zaprezentowali najnowszą odsłonę serii Baby Racer.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 bmw zabawki zabawa zabawa z dzieckiem zabawy dla dzieci Niemcy

TYLKO U NAS "Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców". Witek dla Polskiego Radia: to inny projekt niż nowelizacja ustawy oświatowej

W Sejmie zarejestrowano komitet inicjatywy ustawodawczej "Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców". Teraz rozpocznie on zbiórkę podpisów pod projektem ustawy, który - tłumaczą autorzy - ma zapobiegać "seksualizacji dzieci". Dokument przewiduje, że do każdego rodzica będzie należeć decyzja w sprawie tego, czy dziecko będzie zapoznawało się z takimi treściami w szkole. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w rozmowie z Polskim Radiem stwierdziła, że projektu nie należy utożsamiać z nowelizacjami ustawy Prawo oświatowe, które w ubiegłym roku dwukrotnie zawetował prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  edukacja Sejm Elżbieta Witek POLSKA polityka rodzina rodzice

Niska samoocena u dzieci - jak pomóc?

Niska samoocena i brak samoakceptacji u dzieci - skąd się bierze, do czego prowadzi, jak pomóc dziecku, które się nie akceptuje? Brak samoakceptacji i niskie poczucie własnej wartości wśród dzieci i młodzieży to problem, który staje się coraz bardziej powszechny. Jego konsekwencje sięgają dalej niż mogłoby się wydawać - może on mieć wpływ na poważne zaburzenia nastroju. Dlaczego wśród dzieci i młodzieży coraz częściej przeważają negatywne przekonania na własny temat? O tym w audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica emocje rodzicielstwo wychowanie warsztaty Joanna Ficińska

Talent – czy każdy go ma? Jak odkrywać i rozwijać talenty?

Skupienie się na odkrywaniu i rozwijaniu talentów bez wątpienia pomaga poprawić jakość życia. Ale czym właściwie jest talent? W Biblii talent był niczym innym jak wielkim bogactwem, w języku polskim rozumiany jest jako wyjątkowe obdarowanie, w powszechnym mniemaniu talent kojarzy się głównie z kimś ponadprzeciętnie inteligentnym, artystą czy sportowcem. – Są takie dziedziny, w których wydaje nam się, że te talenty błyszczą, łatwo je znaleźć, łatwo je obrobić i jeśli patrzymy tylko na te dziedziny, szybko może się okazać, że nie mamy talentu – zauważyła Izabela Antosiewicz gość Polskiego Radia Dzieciom dodając, że to błąd w myśleniu. Talenty objawiają się bowiem na wielu płaszczyznach. 
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica rozwój dziecka zdolności rodzicielstwo radio dla rodziców Mikołaj Foks

Jak zmienia się życie rodzica autystycznego dziecka?

Diagnoza to dla wielu rodziców moment przełomowy. Zwiastuje zmiany, które dotkną bezpośrednio dziecko, a pośrednio całą rodzinę, jak i grupę bliższych oraz dalszych znajomych. Choć słowo autyzm nie paraliżuje już tak bardzo jak kiedyś, nadal w kontekście własnego dziecka sprawia, że rodzice początkowo się gubią, a gdy nie otrzymują wsparcia od początku, ich zagubienie wzrasta.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Marcin Perfuński autyzm zaburzenia rozwoju rodzicielstwo

Czy zawsze warto chrzcić dzieci? Rozmowa w "Strefie rodzica"

W kraju, który przynajmniej formalnie zdominowany jest przez katolicyzm, coraz więcej osób rezygnuje z sakramentów w życiu swoich dzieci. Tymczasem dla innych rodziców chrzest jest oczywistością, nawet, jeśli sami nie przywiązują wagi do wiary. Na pytanie: czy zawsze warto chrzcić dzieci nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która będzie pasowała do każdego życiorysu. Niektórzy chrzczą dzieci, ponieważ sami są ochrzczeni i żyją w wierze, inni mimo to chcą dać dziecku wybór, jeszcze inni decydują się na ochrzczenie dziecka ze względu na rodziców i teściów, inni naprzeciw im nie chrzczą dziecka.  
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo nabożeństwo radio dla rodziców wiara Strefa Rodzica Mikołaj Foks

Trening uważności. Dlaczego warto uczyć dzieci wyciszenia i uważności?

Żyjemy w zabieganym i nieco roztrzepanym świecie wielu bodźców, w których mamy ciągle za dużo. Beata Kucharska-Sucharek czekała czternaście lat na zainteresowanie tematem uważności i już wtedy wiedziała, że w kontekście zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania, zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Tymczasem bardzo wiele czasu poświęca się samym zaburzeniom, kiedy istnieją narzędzia, by wspierać ludzi wcześniej. Jednym z nich jest uważność.
Zobacz więcej na temat:  psychologia dziecięca psychologia medytacja emocje trening umysłu