Polskie Radio
Section05

videoOnly

POLSKIE RADIO 24 Schetyna: musimy pomóc ludziom wrócić do normalności

 - Musimy odbudować zniszczone domy, będziemy także inwestować w zbiorniki retencyjne, w systemy, które będą chronić również następne pokolenia. Ważna będzie konsekwencja ze strony koalicji rządowej. Mamy większość i musimy podjąć trudne decyzje - organizacyjne, budżetowe, strukturalne. To jest ten czas - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Schetyna z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Grzegorz Schetyna Przemysław Szubartowicz powódź Sytuacja powodziowa

Polskie Radio 24 Trela: czekamy na stanowisko biegłych ws. pana Ziobry

- Trudno określić termin zakończenia prac komisji ds. Pegasusa, to kilka lub kilkanaście miesięcy. Czekamy na stanowisko biegłych ws. pana Ziobry, którego aktywność w mediach społecznościowych jest bardzo wysoka. Skoro jest tak aktywny, to znaczy, że jest już w pełni sił, by stawiać się przed komisją i zeznawać w wątku zakupowym - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela (Nowa Lewica), zastępca przewodniczącego komisji śledczej ds. Pegasusa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Roch Kowalski Tomasz Trela komisja śledcza ds. Pegasusa pegasus

STREFA WPŁYWÓW "Straciliśmy wszystko". Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej z dramatycznym apelem

- Potrzebne będą środki czystości, myjki ciśnieniowe, trzeba będzie przeprowadzić dezynfekcję. Niektórzy mieszkańcy będą musieli zbić tynki i podłogi w swoich domach, bo wszystko może być skażone. Potrzebne będą także materiały budowlane, a nawet meble - mówiła w podcaście Polskiego Radia "Strefa Wpływów" burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Renata Grochal Jacek Czarnecki Roch Kowalski W POLSKIM RADIU powódź Bystrzyca Kłodzka Sytuacja powodziowa społeczeństwo

Podsumowanie Malta Festival 2024. "Słowo klucz to miłość"

- To była wielka przygoda, wyzwanie i wielka przyjemność, obserwować publiczność, która licznie dołączyła do wszystkich wydarzeń, jakie były w programie. To miód na nasze serca. Jeśli wchodzi się w relację z intencją – a ta intencja była "za miłość" – to ta miłość umie wrócić - mówiła Agata Kołacz, kuratorka Malta Festival 2024.
Zobacz więcej na temat:  Malta Festival Dwójka Mateusz Baran Poznań KULTURA Dominika Kulczyk Agata Kołacz

Polskie Radio 24 "Na wsi dzieje się tragedia. Trzeba szybko reagować"

- Będziemy starali się sięgać po fundusze unijne, będziemy występować do Komisji Europejskiej, tak jak udało się pozyskać pieniądze w przypadku wiosennych przymrozków. To sytuacja bardzo trudna, nieprzewidywalna, zwłaszcza że dotyka nie tylko Polski, ale i innych krajów - mówił w Polskim Radiu 24 Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sytuacja powodziowa powódź Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Polskie Radio o wkroczeniu Sowietów 17 września 1939 roku [POSŁUCHAJ]

Polskie Radio informowało słuchaczy o wkroczeniu Sowietów, a szef propagandy Dowództwa Obrony Warszawy Wacław Lipiński wypowiedział się na antenie o sytuacji politycznej. – Rosja po prostu uwierzyła, że my jesteśmy już wykończeni przez Niemców.
Zobacz więcej na temat:  1939 II wojna światowa kampania wrześniowa III Rzesza Związek Sowiecki 17 września 1939 skarby archiwum historia 85 lat od sowieckiej agresji na Polskę

Zapadła decyzja o ewakuacji Nysy. "Woda dostanie się do miasta"

- Proszę słuchać apeli straży pożarnej, burmistrza i służb. Na pewno zwiększy się obszar zalania miasta. Służby na miejscu oceniają, która cześć znajda się pod wodą i kto powinien być ewakuowany. Chodzi o to, żeby zminimalizować zagrożenie dla życia ludzi. Z pewnością będzie miało miejsce zagrożenie dla mienia - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA gen. Wiesław Leśniakiewicz.            
Zobacz więcej na temat:  Sytuacja powodziowa powódź Nysa Polskie Radio 24

Bitwa nad Bzurą. "Czarnym koniem była niemiecka przewaga w sprzęcie i amunicji"

- Bitwa nad Bzurą była dowodem niemieckiej przewagi technicznej. Jednak analizując decyzje strony niemieckiej, rozkazy, widać, że wojska niemieckie nie były jeszcze przyzwyczajone do wojny błyskawicznej. To był ten wyćwiczony blitzkrieg znany z późniejszej operacji "Barbarossa" - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Górny z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa historia Polski Bzura kampania wrześniowa

POLSKIE RADIO 24 "Polityczny ekwilibrysta". Kwiatkowski o Czarneckim

- Ryszard Czarnecki posiadał dużą umiejętność ekwilibrystyki politycznej. Niektórzy mówili, że posiadał "magnetyczny czar". Na zdjęciach z wieców wyborczych PiS zawsze za plecami Kaczyńskiego stał uśmiechnięty Czarnecki. Ten uśmiech będzie już tylko wspomnieniem - mówił w Polskim Radiu 24 senator KO Krzysztof Kwiatkowski, komentując sprawę polityka Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krzysztof Kwiatkowski PiS Ryszard Czarnecki

Ratowanie związku na zimowych plażach Bałtyku. "Naprawianie czegoś dziś jest warte szacunku"

Maria Zbąska debiutuje pełnometrażowym "To nie mój film". Produkcja przedstawia parę, która chcąc ratować swój związek, wyrusza w podróż zimowym wybrzeżem polskiego morza. Autorka filmu i jego producentka - Inga Kruk - podkreśliły w Dwójce, że obraz ten dotyka problemów współczesnego społeczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka kino film polski Marcin Pesta Maria Zbąska Inga Kruk KULTURA FILM

"Lee. Na własne oczy" w kinach. Swoimi zdjęciami dawała głos tym, którym go odebrano

- Lee Miller przywraca nam najważniejszą powinność dziennikarza: jesteś tam, gdzie nikogo innego nie ma, zaglądasz za kulisy brutalnej rzeczywistości i ją pokazujesz. Czasem świat tej prawdy nie chce oglądać, ale przychodzi ten czas, żebyśmy jej historię i zdjęcia poznali jeszcze raz - mówiła w Dwójce przed premierą filmu "Lee. Na własne oczy" Anita Czupryn, była korespondentka wojenna w Afganistanie.
Zobacz więcej na temat:  korespondent wojenny Paweł Edelman kino FILM KULTURA premiera II wojna światowa fotografia Lee Miller Małgorzata Wosiek

POLSKIE RADIO 24 "Zaraz włączy się Bond". Poseł PiS o sprawie b. szefa RARS

- Wielu urzędników chowało się, gdy wybuchł COVID i były początki wojny. Michał K. był jednym z niewielu, który działał. Gdy trzeba było jechać w środku nocy na Ukrainę i załatwiać sprawy pomocowe dla uchodźców, to K. brał to na siebie. Nie uchylał się od obowiązków - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Przydacz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Marcin Przydacz Prawo i Sprawiedliwość polityka Wielka Brytania

Polskie Radio 24 Posłanka KO atakuje Dudę. "To głęboka ingerencja"

- Prezydent przyznał sobie uprawnienie do tego, żeby wybrać osobę, która będzie przewodniczyć Zgromadzeniu Ogólnemu Sędziów Izby Cywilnej SN, czyli organowi samorządowemu sędziów. To tak, jakby sędziowie wybierali marszałka seniora, który ma przewodniczyć posiedzeniu Sejmu, które wybierze właściwego marszałka. To bardzo głęboka ingerencja. Przepis, który pozwala na działanie prezydenta, jest niezgodny z konstytucją. Tym samym jest nieważny - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka KO Barbara Dolniak. 
Zobacz więcej na temat:  konstytucja Andrzej Duda Donald Tusk Sąd Najwyższy POLSKA polityka