Dlaczego warto być oryginalnym? W "Bez tabu" o zdrowiu psychicznym młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2025 10:47
W poniedziałkowym wydaniu audycji "Bez tabu" porozmawiamy o ogólnopolskiej akcji "BądźMY Oryginalni!", mającej na celu budowanie świadomości na temat zdrowia i dobrostanu psychicznego wśród młodzieży.
Bez tabu o zdrowiu psychicznym
"Bez tabu" o zdrowiu psychicznymFoto: Shutterstock

Trwa warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego, ale o psychice warto myśleć przez cały rok i nie tylko w stolicy, zwłaszcza w Światowym Dniu Zdrowia, który przypada na 7 kwietnia.

Ruszyła kolejna ogólnopolska akcja profilaktyczna "BądźMY Oryginalni!" skierowana do nastolatków. Program kampanii został stworzony przez Agencję Profilaktyki Zdrowia Psychicznego "Projektanci Dobrostanu".

"BądźMY Oryginalni!" to między innymi autorskie spotkania psychoedukacyjne o charakterze profilaktycznym skupiające się na projektowaniu dobrostanu i zdrowia psychicznego z nastolatkami w całej Polsce.


Zobacz także:


Gośćmi audycji "Bez tabu" będą:

  • Adrian Zalewski - twórca, producent i promotor programu, doświadczony profilaktyk, socjoterapeuta i psycholog,
  • Anna Zalewska - psycholożka i trenerka mentalna,
  • Adam Rudnicki - raper znany jako Adamo RUDNIK, który w swojej twórczości od wielu lat niesie ważny dla młodych przekaz.

***

Na audycję z cyklu "Bez tabu" w poniedziałek (7.04) o godz. 20.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

kajz/kor

Czytaj także

Depresja jest nie tylko w poniedziałki. Czego nie wiemy o tej chorobie? 

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2025 09:00
Depresja jest poważną, śmiertelną chorobą. Wiele osób jednak ją trywializuje, mówiąc o "blue monday", koncepcji już dawno obalonej, czy: "mam deprechę". Gosia Serafin podkreśla, że to nie ospa, którą wyleczymy w ciągu kilku tygodni. Depresję ma się całe życie, a epizody depresyjne są nawracające. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Telefon zaufania - co słychać po drugiej stronie?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2025 12:38
Liczne połączenia z numerami telefonów zaufania pokazują, że dzieci i młodzież nie mają z kim rozmawiać. Ale po pomoc dzwonią też starsi, osoby każdej płci i o przeróżnym statucie materialny. - To co ich wszystkich łączy to samotność - podkreśla Lucyna Kicińska, pedagożka i suicydolożka. 
rozwiń zwiń