Moda na downshifting

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2012 20:00
...czyli życie na wolniejszych obrotach! W Czwórce w audycji "Poranek" rozmawialiśmy o tym, jak wyrwać się ze szponów codziennego pędu.
Audio

Oryginalnie downshifting odnosił się do pracy zwodowej. Założenie było takie, aby rezygnować z odpowiedzialnego i stresującego – nawet jeśli świetnie płatnego – stanowiska i podjąć w zamian spokojniejszą, mniej pochłaniającą, choć gorzej płatną pracę. Po co? Aby osiągnąc lepszy balans pomiędzy pracą, a życiem prywatnym.

Okazuje się, że dziś stopniowo zwalniamy we wszystkich dziedzinach naszej aktywności. Zjawisko downshiftingu rozszerza się też na konsumpcjonizm. Czyli w wielkim skrócie rzecz w tym, żebyśmy nie kupowali tego, czego nie potrzebujemy i żyli prościej, wolny czas i środki finansowe przeznaczali na to, co naprawdę dla nas ważne.

Downshifting, czyli zmiana stylu życia na bardziej prosty, podbija nie tylko świat, ale i Polskę. Więcej na ten temat w materiale reporterskim Beaty Kwiatkowskiej, która porozmawiała m.in. z Beatą Kosiacką, która porzuciła pracę w korporacji, by w ramach swojej własnej firmy "Babska dżungla" pomagać kobietom dokonywać pozytywnych zmian w swoim życiu.

bch

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda POLSKA firma
Czytaj także

Większym widelcem zjesz mniej

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 14:27
Rozmiar ma znaczenie. Amerykańscy naukowcy dowodzą, że na to ile posiłku zjemy, ma wpływ wielkość kęsów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak działa książkomat? (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2011 19:30
Automaty są tym, co poszukiwacz innowacyjnych technologii w mieście lubi najbardziej. Książkomat i tostomat to kolejne, które analizuje Kamil Jasieński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jedz z przyjemnością. Wybierz slow food

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 20:30
Odkrywaj smaki, korzystaj z tradycyjnych produktów - w myśl zasady, że jakość potrawy jest ważniejsza niż szybkość jej przygotowania.
rozwiń zwiń