Po bieganiu dziewczyny wydają się piękniejsze

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 10:00
- Nasze wnętrze ma dość ubogie możliwości ekspresji tego co czuje, i można to wykorzystać do pewnych manipulacji – mówił w Czwórce trener osobisty, Miłosz Brzeziński.
Audio

- Z naszym ciałem to jest tak, że niezależnie czy się zakochamy, czy się przestraszymy, czy zdenerwujemy, to ekspresja jest podobna: podnosi się ciśnienie, odpływa krew z mózgu, powiększają się źrenice – opowiadał gość Justyny Dżbik. Dzięki podobieństwu tych reakcji, w mózgu może dojść do ich błędnego odczytania i wyciągnięcia wniosków niekoniecznie zgodnych z rzeczywistością.

- Możesz komuś kazać pobiec dookoła bloku i pokazać mu potem zdjęcie dziewczyn i on uzna, że są atrakcyjniejsze niż normalnie, bo wyciąga wniosek, że skoro tętno mu przyspieszyło, to pewnie są – podawał przykład Brzeziński.

 Mając świadomość takiego odruchowego wnioskowania mózgu na podstawie bodźców, możemy wpływać na nastrój swój i innych. - Można poprosić faceta żeby kupował kwiaty, wtedy on sobie myśli, że skoro kupuje kwiaty, to musi ją bardzo kochać. To pokazuje jak kretyński jest nasz mózg, skoro nabiera się na takie głupawe rzeczy – podsumowywał ekspert.

Więcej na tego zjawiska dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Nauczyciel na czasie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 04:30
W "Poranku Online" przyjrzeliśmy się jaka jest praktyczna wiedza nauczycieli o uczniach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jedzenie BIO nie jest zdrowsze

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 09:00
Moda na jedzenie ekologiczne dotarła już do Polski. Tymczasem amerykańscy naukowcy pokazują jego mankamenty, bo BIO nie zawsze znaczy lepiej i zdrowiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Burleska dla mamy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 18:00
W "Poranku OnLine" zapraszamy na spotkanie z prekursorką polskiej burleski. Pin Up Candy prowadzi warsztaty z podopiecznymi Fundacji Mama. Uczy je seksapilu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Naucz dziadka internetu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 12:00
W Polsce, aż 9 milionów osób po 50. roku życia nie umie korzystać z dobrodziejstw cyfrowych zdobyczy cywilizacji.
rozwiń zwiń