Całuj się na zdrowie. I dla przyszłych pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 17:00
- Całujemy się, żeby wybadać nasze DNA - przekonuje dr Julita Czernecka. - Dla nas jest to przyjemność, dla naszego organizmu informacja, czy dany partner lub partnerka nadają się na potencjalnego rodzica - dodaje. 
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Ann Haritonenko/Shutterstock.com

Czytaj także
kwiaty randka miłość 1200.jpg
Czy gatunek homo sapiens jest monogamiczny?

Autorem pomysłu obchodów Dnia Pocałunku jest prawdopodobnie jedna z brytyjskich firm sprzedających abonament stomatologiczny. Idea spodobała się ONZ, która na początku lat 90. oficjalnie ustanowiła to święto. - Każdy pocałunek jest dobry, ale rozumiem obawy ludzi młodych, czy będą umieli się całować - mówi socjolog miłości z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego i wyjaśnia, dlaczego z całowaniem jest jak z tańcem.

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 6.07.2019

Godzina emisji: 9.15

kul/ac

Czytaj także

Mindfulness. Dlaczego warto spojrzeć na siebie z dystansu?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 12:50
- W ciągu dnia nie przestajemy produkować myśli, mindfulness pozwala nam zaobserwować ten proces i uświadomić, w jaki sposób bojkotujemy siebie i swoje życie - wyjaśnia certyfikowany trener uważności Kamila Wykrota.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Déjà vu - doświadczenie większości

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2019 13:00
Zjawisko paranormalne, pamięć z poprzedniego życia, czy efekt telepatii? - Przyjmuje się, że nawet 70 proc. społeczeństa doświadczyło déja vu. Najczęściej są to osoby między 15. a 25. rokiem życia - tłumaczy psycholog Leon Ciechanowski.
rozwiń zwiń