To stan, w którym granie staje się priorytetem i negatywnie przekłada się na funkcjonowanie w realnym życiu. - Problem spędzania bardzo dużej ilości czasu przed komputerem istnieje, ale to zaskakujące, że chodzi o gry. Moim zdaniem dużo więcej osób, niż w grach, zatraca się w mediach społecznościowych - tłumaczył Juliusz Kornaszewski. - Jeśli spojrzymy na statystyki gracze to ludzie po 30. roku życia, którzy mają już rodziny.
Zaś zdaniem psychiatry Mai Polikowskiej-Herman, to dopiero początek "listy uzależnień", która będzie w przyszłości rozwijana. Lucjan Paszkiewicz zaś tłumaczył, dlaczego charakterystyka uzależnienia od gier jest inna niż w przypadku pozostałych uzależnień. - Skutki też dotykają głównie samego uzależnionego, a nie jego najbliższych - tłumaczył ekspert.
O tym, czym cechuje się uzależnienie od gier komputerowych, i jakie jeszcze niebezpieczeństwa czyhają na nas w sieci, a także jak się przed nimi uistrzec, rozmawialiśmy w Czwórce. Mówiliśmy także m.in. o tym, kiedy rozpoznać uzależnienie i o tym, jak zmieniają się gry, od których się uzależniamy. Zaś tym, jak uzależnienie od gier może wpływać na realne życie reporterka Czwórki Weronika Puszkar rozmawiała z psychologiem Igorem Rottbergiem.
***
Tytuł audycji: Czat Czwórki
Prowadzi: Piotr Firan
Goście: Maja Polikowska-Herman (lekarz psychiatra, Warszawski Uniwersytet Medyczny), Lucjan Paszkiewicz (analityk przyszłości), Juliusz Kornaszewski (ekspert Mindspot)
Data emisji: 4.01.2017
Godzina emisji: 15.07
kd/mz