"Miejski farmer". Jak uprawiać warzywa na... własnym balkonie?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 14:38
Piotr Kucharski, autor książki "Miejski farmer. Z ogrodu na talerz" udowadniał w Czwórce, że każdy z nas może wyhodować swoje własne warzywa i owoce. Wystarczy balkon, kilka doniczek i dużo dobrych chęci.
Audio
  • Jak uprawiać domowy ogródek? Rozmowa z Miejskim farmerem, czyli Piotrem Kucharskim (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Miejski farmer, czyli Piotr Kucharski w studiu Czwórki
"Miejski farmer", czyli Piotr Kucharski w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

Piotr Kucharski Staram się nie robić z uprawy warzyw wielkiej ideologii. Moja książka jest napisana prostym językiem, by zachęcić ludzi do działania

Zanim zaczniemy uprawiać nasz domowy ogródek, warto zastanowić się, ile chcemy poświęcić mu czasu i uwagi. - To jakie warzywa będziemy uprawiać zależy także m.in. od tego, jak usytuowane jest nasze mieszkanie i przez ile godzin na balkonie jest pełne nasłonecznienie - tłumaczył Kucharski. - Skrzynie przeznaczone na doniczki muszą być duże i nie mogą być płytkie, bo rośliny potrzebują miejsca, by móc się rozwijać. Po każdym zbiorze radzę wymienić glebę - tłumaczył.

Jak podkreślał, nawadnianie roślin na balkonie to sprawa kluczowa. Jak to robić, by nasze owoce i warzywa rosły i się rozwijały? Oraz dlaczego balkonowe uprawy warto zacząć od ziół, m.in. bazylii? Tego dowiecie się z nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 28.03.2017

Godzina emisji: 8.14

kd/jsz

Czytaj także

"Cały ten smog". Film, który ma otworzyć nam oczy

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 14:25
"Cały ten smog" to 30-minutowy dokument, wypełniony animacjami, które czasem bawią, ale czasem zmuszają do refleksji. Obrazują temat, na który - choć dużo się o nim mówi - wciąż niewiele wiemy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ile snu potrzebuje człowiek?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 15:42
Jak długo powinieneś spać, by rano czuć się dobrze i mieć dużo energii?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nietypowa architektura. Mały metraż to przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 10:10
The Collective Stratford w Londynie, czy Dom Kereta w Warszawie - to projekty architektoniczne, które pokazują, że być może wcale nie potrzebujemy dużego mieszkania na kredyt do końca życia.   
rozwiń zwiń