Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Kaplica Sykstyńska

Kaplicę Sykstyńską odwiedza codziennie ponad 20 tys. osób z całego świata. To perła kultury renesansowej, której twórcy przedstawili w niej opowieść o dziejach i przeznaczeniu człowieka stworzonego przez Boga. Ich artystyczne przedstawienia oraz kryjącą się za nimi teologiczną myśl przybliża album Antonio Paulucciego "Kaplica Sykstyńska". Gościem audycji  jest ks. dr Jan Nowak - red. naczelny wydawnictwa Jedność.
play_arrow

czytaj więcej

Kardynał s. Wyszyński- w służbie Kościoła i Ojczyzny…

Polskie Radio przekazuje w ręce słuchaczy najnowszy album płytowy, który pokazuje niezwykłość sylwetki Prymasa Tysiąclecia. To dźwiękowa opowieść autorstwa dziennikarki Elżbiety Staniszewskiej, twórczyni wielu płyt Polskiego Radia dotyczących najnowszej historii Kościoła. O procesie kanonizacji, o osobistych spojrzeniach na postać Prymasa Tysiąclecia i procesie tworzenia płyty opowiadać będą autorka- Elżbieta Staniszewska oraz ks. prof. Józef Naumowicz.
play_arrow

czytaj więcej

Kard. Stefan Wyszyński na monetach i medalach świata

Osiemdziesiąt trzy monety i medale z wizerunkiem sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego oraz inne pamiątki związane z osobą Prymasa Tysiąclecia można zobaczyć w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. „Kard. Stefan Wyszyński na monetach i medalach świata” – to tytuł wystawy, która została otwarta 9 sierpnia w jedynym tego typu muzeum na świecie. Wystawa wpisuje się w jubileusz 10-lecia istnienia muzeum i jest zorganizowana z racji zbliżającej się beatyfikacji kard. Wyszyńskiego.
play_arrow

czytaj więcej

Nowe szaty dla Maryi z Różanegostoku

Pierwszy cudowny obraz Matki Boskiej Różanostockiej był czczony od 1658 r. we dworze Eufrozyny i Szczęsnego Tyszkiewiczow w Krzywymstoku. Cuda dziejące się przy tym wizerunku były przyczyną zbudowania tu kościoła i osadzenia dominikanów (początek lat 60. XVII w.) oraz zmiany nazwy miejscowości na Różanystok. Po przybyciu, zakonnicy zaopiekowali się cudownym obrazem Matki Boskiej i szerzyli jej kult, otaczając także opieka duszpasterską licznie garnących się do tego miejsca wiernych.
play_arrow

czytaj więcej

Kult Maryjny

Dlaczego w naszym kraju tak silnie rozwinął się kult Matki Bożej? Jak kult ten kształtował się w Polsce na przestrzeni wieków?
play_arrow

czytaj więcej

Amerykańska Częstochowa

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii powstało z inicjatywy ojca Michała Zembrzuskiego. Na uroczystości poświęcenia świątyni w 1966 roku pojawił się sam prezydent Stanów Zjednoczonych Lyndon B. Johnson.

czytaj więcej

Efez czy Jerozolima?

Nie wiemy na pewno, jak wyglądały ostatnie lata życia Maryi. W pobliżu Efezu jest wzgórze uważane za miejsce, w którym zakończyła swój pobyt na ziemi.
play_arrow

czytaj więcej

Sanktuaria maryjne w Polsce

Zapraszamy na wirtualną podróż po sanktuariach maryjnych. Naszymi przewodnikami będą  Adam Bujak, fotograf, ks. dr hab. Roman Bogacz, prof. UPJPII, biblista. 
play_arrow

czytaj więcej

Widok stąd. Dlaczego działamy tak, a nie inaczej?

Czy zastanawiamy się czasami dlaczego w swoim życiu podejmujemy takie, a nie inne decyzje? Gdzie jest ich źródło i jak ważne są korzenie? „W każdym wyborze jest coś niewybranego, a w każdej miłości coś niekochanego. Nie ma co sobie wmawiać, że trafny wybór to taki, w którym nie ma buntu, bólu, cierpienia i zmagania." Autorka tych słów od wielu lat stawia mocne, etyczne pytania. Siostra prof. Barbara Chyrowicz wydała książkę "Widok stąd. Dlaczego działamy tak, a nie inaczej?” Czym jest tytułowy widok stąd i do jakiej odwołuje nas rzeczywistości? 
play_arrow

czytaj więcej

To my wychowamy Kościół

"To my wychowamy Kościół" to tytuł zbioru wywiadów ukazujących, w jaki sposób współczesne kobiety patrzą na Kościół i przeżywają w nim swoją wiarę. Gościem audycji jest autorka książki Magdalena Kędzierska-Zaporowska
play_arrow

czytaj więcej

Jaka jest duchowość postkatolików?

Jak przybliżać współczesnemu człowiekowi tradycyjne prawdy wiary? Czego nie znajdują w Kościele ci, którzy z niego odchodzą? Jaka jest duchowość postkatolików? Na te i tym podobne pytania starają się odpowiedzieć autorzy letniego numeru "Więzi".  Gościem audycji jest Zbigniew Nosowski - red. naczelny kwartalnika
play_arrow

czytaj więcej

Ks. porucznik Wyszyński

Wybuch Powstania Warszawskiego zastał kapelana Stefana Wyszyńskiego w Laskach, w Puszczy Kampinoskiej. Od 1942 r. pełnił posługę w miejscowym zakładzie dla niewidomych, założonym przez Różę Czacką. Jak wspominają przyszłego prymasa powstańcy, siostry? Co w osobie porucznika kapelana powstańczego dostrzegła dzisiejsza młodzież?  
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025