Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: złoty debiut Jacoby. 17-letnia Amerykanka najlepsza w pływaniu na 100 metrów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 07:47
17-letnia Amerykanka Lydia Jacoby została w Tokio mistrzynią olimpijską w pływaniu na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Wyprzedziła reprezentantkę RPA Tatjanę Schoenmaker oraz swoją rodaczkę Lilly King.
Lydia Jacoby
Lydia JacobyFoto: PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Debiutująca nie tylko w igrzyskach, ale w ogóle na wielkiej imprezie Jacoby awansowała do finału z trzecim czasem, ale w decydującym wyścigu nie dała szans bardziej doświadczonym rywalkom. Uzyskała czas 1.04,95 i wyprzedziła rekordzistkę globu Schoenmaker o 0,27 s oraz o 0,95 King, która na tym dystansie triumfowała w igrzyskach pięć lat temu w Rio de Janeiro.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Piąta była doświadczona i utytułowana Rosjanka Julia Jefimowa. Mieszkająca na stałe w Los Angeles pływaczka po raz czwarty startuje w igrzyskach. W dorobku ma trzy medale.

Jacoby zdobyła ósme złoto dla USA w Tokio, dzięki czemu ta reprezentacja objęła w tym momencie prowadzenie w klasyfikacji medalowej.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.