Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Łotysze ze złotem w koszykówce 3x3. Jeden z mistrzów grał ze złamaną nogą

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 11:40
Reprezentanci Łotwy sięgnęli po złoty medal w koszykówce 3x3, pokonując ekipę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego 21:18. Bohaterem zwycięzców stał się Edgars Krumins, który mimo złamania nogi wrócił na plac gry, pomagając kolegom w utrzymaniu korzystnego wyniku.
Edgars Krumins
Edgars KruminsFoto: PAP/EPA/FAZRY ISMAIL

Krumins urazu doznał prawdopodobnie w połowie spotkania, kiedy poślizgnął się i utykając zszedł z boiska. Wydawało się, że Łotysz nie wróci już na boisko, jednak po interwencji medyków, którzy zakleili kontuzjowaną nogę plastrami stabilizującymi, niespodziewanie wszedł na kort.

Mimo ogromnej determinacji na niespełna 2 minuty przed końcem spotkania Edgars Krumins opuścił plac gry. Jego nieobecność nie przeszkodziła jednak Łotyszom w zwycięstwie.

Łotewskie media podają, że zawodnik doznał złamania, a nie jak początkowo podejrzewano, skręcenia kostki. Jak poważny jest uraz Kruminsa wykażą szczegółowe badania.

Turniej koszykarzy 3x3 był organizowany po raz pierwszy w historii igrzysk olimpijskich. Zwyciężyli Łotysze, drugie miejsce zajął Rosyjski Komitet Olimpijski, a w meczu o brąz Serbowie pokonali Belgów.

bg

Jesteśmy jedną drużyną Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Kobieca reprezentacja USA i męska Łotwy zdobyły historyczne złote medale w koszykówce 3x3, konkurencji debiutującej w Tokio w programie igrzysk olimpijskich. Polacy, którzy odpadli z walki o medale po pierwszej fazie turnieju, zajęli siódme miejsce.