Wspomnienia prof. Wojciecha Fałkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 15:12
Gościem "Zapisków ze współczesności" był historyk mediewista, profesor nauk humanistycznych związany z UW.
Audio
  • Prof. Wojciech Fałkowski o latach nauki w warszawskim liceum im. Tadeusza Rejtana i o słynnej drużynie harcerskiej "Czarna Jedynka" (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Wojciech Fałkowski m.in. o zaangażowaniu w pomoc robotnikom z Radomia (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Wojciech Fałkowski o wypadkach roku 1977, o swoim zaangażowaniu w Komitecie Obrony Robotników i o współpracy z podziemną prasą (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Wojciech Fałkowski m.in. o działalności opozycyjnej w latach 80., o powołaniu wydawnictwa Krąg, o powrocie na Uniwersytet i o ogłoszeniu stanu wojennego (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Wojciech Fałkowski o swoich związkach jako historyka mediewisty z uniwersytetami w Poitiers i Paryżu oraz o swojej funkcji jako doradcy Lecha Kaczyńskiego (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Wojciech Fałkowski (ur. 3 czerwca 1952 roku) został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz łotewskim Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi
Wojciech Fałkowski (ur. 3 czerwca 1952 roku) został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz łotewskim Krzyżem Oficerskim Orderu ZasługiFoto: PAP/Jakub Kamiński

Prof. Wojciech Fałkowski, nauczyciel akademicki i urzędnik państwowy, w okresie PRL był działaczem opozycji demokratycznej. Od 2015 jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności

Przygotowała: Ewa Stocka-Kalinowska

Data emisji: 2-6.05.2016

Godzina emisji: 11.45

mc/jp

Czytaj także

Lidia Lwow-Eberle: Łupaszka był dobrym człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 21:00
W czwartek (21.04) w Łodzi rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" - legendarnego dowódcy Armii Krajowej, Żołnierza Wyklętego. Przypominamy wspomnienia jego towarzyszki życia - Lidii Lwow-Eberle.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wokół roku 966. Chrzest i inne polskie sukcesy

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 14:00
– To na tyle ważna dla polskiej tożsamości narodowej rocznica, że konieczne jest mówienie i pisanie o jej wpływie na kulturę polską – mówił mediewista prof. Krzysztof Ożóg.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wspomnienia Teresy Żylis-Gary

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 13:00
"Chciałam tylko pięknie śpiewać" - mówi urodzona na Wileńszczyźnie śpiewaczka, bohaterka audycji "Zapiski ze współczesności". W sobotę 23 stycznia Teresa Żylis-Gara obchodziła swoje urodziny. Z tej okazji przypominamy nagrywany z nią pięć lat temu cykl.
rozwiń zwiń