Polskie Radio
Section05

Bydgoszcz

Mieszkańcy Bydgoszczy mogą korzystać z pierwszej jadłodzielni

Pierwszą w Bydgoszczy jadłodzielnię otwarto na terenie kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki. To miejsce, do którego można przynosić jedzenie i zostawiać je dla innych. W niewielkim budynku jest lodówka i półki, na których stanęły już pierwsze artykuły spożywcze.  Pojawili się też pierwsi potrzebujący. To piąta jadłodzielnia w Kujawsko-Pomorskiem. Materiał o inicjatywie dla magazynu Tym Żyje Kraj przygotowała Tatiana Adonis z Radia PIK.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łódź Koszalin żywność studenci

Prowokacja bydgoska. "Użyto ogromnych sił milicji"

Pobicie działaczy NSZZ Solidarność podczas sesji Wojewódzkiej Rady Narodowej w dniu 19 marca 1981 roku w Bydgoszczy przeszło do historii jako tzw. prowokacja bydgoska O jednym z najbardziej dramatycznych wydarzeń, do których doszło w czasie tzw. karnawału Solidarności, czyli w okresie między sierpniem 1980 a wprowadzeniem stanu wojennego w grudniu 1981 roku mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Osiński, historyk, delegatura IPN w Bydgoszczy, współautor monografii "Kryzys bydgoski 1981. Przyczyny, przebieg, konsekwencje".
Zobacz więcej na temat:  Solidarność historia Polski komunizm Jan Rulewski

Tadeusz Nowakowski. Pisarz i gawędziarz w Wolnej Europie

- Dziennikarz wyrobił sobie pozycję w Radiu Wolna Europa, zanim powstała jej polska rozgłośnia w Monachium – powiedział Lechosław Gawlikowski, wspominając słynnego pisarza i radiowca, który słynął z niezwykłej umiejętności opowiadania i improwizacji na antenie.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Nowakowski pseud. Tadeusz Olsztyński literatura Radio Wolna Europa emigracja II wojna światowa Olsztyn książki Anna Lisiecka