Polskie Radio
Section05

choroby zakaźne

"W przypadku zakażenia koronawirusem nie należy leczyć się samemu". Zobacz film z apelem naukowca

Profesor Jarosław Woroń, farmakolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, apeluje, by w przypadku zakażenia się koronawirusem nie kupować leków w internecie i nie leczyć się samemu. Film z apelem naukowca opublikowało w swoich mediach społecznościowych Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie medycyna leki koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 farmacja

Nie tylko "Dżuma" Camusa. Co czytać w czasach zarazy?

Wydawcy i serwisy sprzedaży we Francji i Włoszech donoszą o rosnącej popularności arcydzieła francuskiego noblisty. Więcej "Dżumy" sprzedaje się także w Polsce. Według mediów ma to związek z pandemią koronawirusa. Powieść Alberta Camusa to bez wątpienia najsłynniejsze dzieło na temat zarazy, ale nie jedyne.
Zobacz więcej na temat:  Albert Camus Stephen King Herbert George Wells José Saramago Daniel Defoe Giovanni Boccaccio Adam Mickiewicz Juliusz Słowacki Jalu Kurek Tomasz Mann Gabriel García Márquez Mary Shelley Margaret Atwood Bram Stoker KSIĄŻKA literatura książki proza poezja epidemia grypy pandemia wirus wirusy koronawirus pisarz pisarze i poeci horror science-fiction historia Europy historia Polski HISTORIA bakterie

KORONAWIRUS Najgorzej jest w Europie. WHO podała najnowsze dane dot. liczby zakażonych i zgonów

- Ponad 9300 ofiar śmiertelnych i 227 tysięcy zakażonych - to najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa na świecie. Po raz pierwszy od trzech miesięcy w Chinach nie zanotowano żadnego przypadku nowych zakażeń pochodzących z kraju. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega jednak, że krajom azjatyckim może grozić nawrót epidemii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus choroba wirus wirusy zdrowie

Strategiczne zapasy sprzętu medycznego. KE przeznaczy 50 mln euro na walkę z koronawirusem

Komisja Europejska tworzy strategiczne zapasy sprzętu medycznego, by pomóc krajom w walce z koronawirusem. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że Polska weźmie udział we wspólnym, unijnym mechanizmie. Wstępnie na ten cel Bruksela przewidziała 50 milionów euro.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen pandemia zdrowie