Polskie Radio
Section05
Kasia Stoparczyk

Moc głosu. Wyzwania pracy w dubbingu

– Można grać w dubbingu dzieci, mamy, wiedźmuchy, ale też  krwinkę białą lub czerwoną w "Było sobie życie. Można też grać na przykład… krzesło. Nie zawsze gramy ludzi, także przedmioty. W Teatrze Polskiego Radia w audiobookach i słuchowiskach musimy swoim głosem wyczarować charakter postaci – opowiadała Joanna Pach-Żbikowska, wcielając się po chwili w… skrzypiące drzwi, Gargamela i słowika o poranku. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA Teatr Polskiego Radia dubbing

Wspólna majówka z Polskim Radiem. Sprawdź, co przygotowaliśmy

W majówkę Polskie Radio zaprezentuje bogaty program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Pojawi się dużo audycji historycznych oraz relacje z uroczystości państwowych. Nie zabraknie oczywiście specjalnych akcji dla całych rodzin, programów dla dzieci oraz najlepszej polskiej muzyki i znakomitych słuchowisk z największymi gwiazdami polskiego filmu i teatru w obsadzie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka 3 Maja Polskie Radio konstytucja rocznica Ryszard Jaźwiński

Od 40 lat tworzą świat przyjazny dziecku – czym jest KOPD?

KOPD, czyli Komitet Ochrony Praw Dziecka powstał w 1981 roku jako pierwsza w całej Europie Wschodniej organizacja, która bezpłatnie udziela pomocy dzieciom i ich opiekunom. – To praca, która ma sens i misję. Pracują u nas specjaliści, którzy znają się na swojej pracy, którzy są pełni pasji, entuzjazmu, zaangażowania, którzy dają mi siłę – mówiła w Zagadkowym Studiu członkini zarządu KOPD Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz.   
Zobacz więcej na temat:  Trójka prawa człowieka pomoc społeczeństwo

Zachwycający wiosenny las i jego mieszkańcy

Zima była dość długa, a tegoroczna wiosna jest kapryśna i nadchodzi z dużymi oporami. Ale rośliny i zwierzęta już ją czują: zieleni się trawa, pojawiają się kwiaty, drzewa wypuszczają pąki, a ptaki szykują się do łączenia w pary i budowania gniazd. O tym wszystkim opowiada Marcin z lasu, czyli Marcin Kostrzyński: dziennikarz, przyrodnik, leśnik, operator kamery i popularyzator nauki.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA przyroda zwierzęta leśne wiosna ptaki Trójka

Ś(mieć), czyli żyć w stylu "zero waste"

Kto by pomyślał, że kiedyś słowo "śmieć" miało znaczenie pozytywne? Według prof. Rocha Sulimy pochodzi ono od czasownika "mieć", a polskie przysłowia nie znają pojęcia śmieci jako czegoś zbędnego. Śmieci są synonimem własności, gospodarzenia i obfitości dóbr. O tym, jak nie marnować, opowiedziała nam Katarzyna Wągrowska, autorka bloga "Ograniczam Się" i książki "Życie Zero Waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA serce