Polskie Radio
Section05

Lekkoatletyka

TOKIO 2020 Kulomioci Bukowiecki i Haratyk poza finałem olimpijskim

Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki nie wystąpią w finale pchnięcia kulą w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Pierwszy z nich uzyskał 20,86 i został sklasyfikowany na 13. miejscu, a Bukowiecki miał wynik 20,01 i zajął 23. lokatę. Kwalifikacje wygrał rekordzista świata Ryan Crouser (USA) - 22,05.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pchnięcie kulą Tokio 2020 igrzyska olimpijskie igrzyska konrad bukowiecki Michał Haratyk

TOKIO 2020 Lewandowski upadł, ale pobiegnie w półfinale

Marcin Lewandowski i Michał Rozmys awansowali do półfinałów biegu na 1500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W drugim biegu kwalifikacji Lewandowski miał szczęście w nieszczęściu - wywrócił się na ostatnim okrążeniu i do mety dobiegł z olbrzymią stratą na 15. miejscu. Decyzją sędziów Lewandowski został jednak dopuszczony do dalszej rywalizacji.
Zobacz więcej na temat:  igrzyska olimpijskie igrzyska Tokio 2020 SPORT bieganie Bieg 1500 m Marcin Lewandowski