Polskie Radio
Section05
pr24

Izrael i Palestyna w opowieściach zwykłych ludzi

Cele religijnych pielgrzymek, a także miejsce wyniszczającego konfliktu. Z tymi właśnie sprawami kojarzy się najczęściej Izrael i Palestyna. W Polskim Radiu 24 dziennikarz Marcin Gutowski, autor książki "Święta Ziemia. Opowieści z Izraela i Palestyny", ustami swoich bohaterów ukazuje piękno, wyjątkowość, ale także dramat tego regionu.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Palestyna Żydzi Jerozolima Marcin Gutowski Agata Kasprolewicz

Olgierd Łukaszewicz i jego życiowe misje

Aktor filmowy i teatralny, odtwórca licznych, często wybitnych kreacji. Jednak Olgierd Łukaszewicz w świadomości wielu miłośników filmu i tak na zawsze pozostanie Albercikiem z "Seksmisji". W tym roku aktor obchodził 70. urodziny. Tomaszowi Miłkowskiemu opowiedział o swoich życiowych wyborach, a także artystycznym dorobku. Efektem rozmowy jest książka "Seksmisja i inne moje misje".
Zobacz więcej na temat:  książki Olgierd Łukaszewicz literatura aktor aktorstwo aktorzy kino film polski

"Mateuszowi Kijowskiemu bardzo wiele wybaczano"

– Afera dotycząca Mateusza Kijowskiego w szerszym kontekście może odbić się na wizerunku całej opozycji – powiedziała Anita Gargas. W premierowej odsłonie audycji "Gorący temat dnia", wraz z Wojciechem Biedroniem z portalu wpolityce.pl i Marcinem Makowskim z tygodnika "Do Rzeczy", dziennikarka śledcza TVP 1 podsumowała najważniejsze wydarzenia na polskiej scenie politycznej mijającego tygodnia. 
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Kijowski KOD Sejm sejm pr24 Anita Gargas Andrzej Duda reforma szkolnictwa Platforma Obywatelska Nowoczesna

Na scenie: "Brancz" Juliusza Machulskiego

Czy współcześni ludzie potrafią ze sobą rozmawiać? Czy są w stanie we właściwy sposób się zrozumieć? Czy umieją okazywać uczucia i przyznać się do błędów? Na te pytania stara się odpowiedzieć spektakl "Brancz", który wystawiany jest na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi. O szczegółach przedstawienia mówiły w audycji "Na scenie" Barbara Połomska, aktorka, oraz Ewa Pilawska, dyrektor teatru.
Zobacz więcej na temat:  Łódź Juliusz Machulski aktor aktorzy reżyser

Znaczenie ogrodów zoologicznych. "To enklawy"

W ostatnich miesiącach głośno było o poznańskim ogrodzie zoologicznym, do którego trafiły m.in. niedźwiedzie wykorzystywane w cyrku i lisy pochodzące z fermy futrzarskiej. Czy zwierzęta powinny trafić do ZOO? W audycji Poznajmy się, czyli między nami zwierzętami prof. Tadeusz Kaleta ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ZOO mówili o roli ogrodów zoologicznych.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta ZOO prawa zwierząt Warszawa Unia Europejska

Wojska USA w drodze do Polski. "Historyczny moment"

Amerykańska, ciężka brygada zmierza do Polski. Do niemieckiego portu Bremerhaven przypłynął już ładunek z uzbrojeniem armii USA. Transport teraz pociągiem trafi nad Wisłę. Czy dzięki obecności sił sojuszniczych w Polsce będziemy bardziej bezpieczni? O tym w Cafe Armii rozmawiali gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych i Marek Świerczyński z "Polityki Insight".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 armia wojsko NATO Waldemar Skrzypczak USA Rosja Ukraina

Podsumowanie Tygodnia: zamieszanie wokół opozycji

Zagraniczny wyjazd Ryszarda Petru podczas trwającego w Sejmie protestu Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, a także problemy dotyczące transparentności finansów Komitetu Obrony Demokracji. O kłopotach opozycji w Podsumowaniu Tygodnia Polskiego Radia 24 mówili Wojciech Reszczyński (Polskie Radio), Tadeusz Płużański (Super Express), Aleksander Wierzejski (Telewizja Republika) i Michał Matys (Gazeta Wyborcza).
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Reszczyński Ryszard Petru Mateusz Kijowski Platforma Obywatelska Komitet Obrony Demokracji Nowoczesna Polskie Radio 24 Joanna Schmidt