Polskie Radio
Section05

Roman Czejarek

Słynny Stadion Śląski, Planetarium i "Śląskie smaki". "Lato z Radiem" prosto z Chorzowa

Chorzów jest jednym z najciekawszych miejsc w województwie śląskim. Miasto może wiele zaproponować nawet najbardziej wymagającym turystom, bez względu na to, jakiego rodzaju atrakcje interesują ich najbardziej. W audycji mówiliśmy m.in. o Parku Śląskim, słynnym Stadionie Śląskim - jego historii i najważniejszych wydarzeniach, których był on świadkiem, a także o imprezach, które odbędą się na nim niebawem. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Lato z Radiem 2024 Śląsk Stadion Śląski Chorzów turystyka

Podróże Czejarka. Wąskie tory w Rudach, czyli parowóz Las oraz wyścigi drezyn i ludzie, którzy kochają kolej!

Kilkanaście dni temu "Lato z Radiem" koncertowało w Raciborzu. A każdy fan kolejek wie, że tuż obok jest słynna stacja w Rudach i jedna z najpopularniejszych wąskotorówek w Polsce. Tak! Nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności i choć było późno pojechałem. Zapewniam, że warto. I nie chodzi tu tylko o słynny parowóz Las, który dalej wozi turystów ani o dwa równoległe tory pozwalające na pełne emocji wyścigi drezyn. Chodzi o fantastycznych ludzi, którzy kochają kolej, oddali jej swoje serce i pięknie o tym opowiadają. Więc i Wy teraz posłuchajcie tej opowieści. Video: bit.ly/PodróżeCzejarka, premiery audio zawsze w środy, premiery video w niedziele.
Zobacz więcej na temat:  turystyka podróże

"Lato z Radiem" w świętokrzyskiej odsłonie: od tężni w Busku po śliwki z Szydłowa

"Lato z Radiem" we wtorkowe przedpołudnie odwiedziło województwo świętokrzyskie. W ramach akcji "Kupuj Świadomie" mówiliśmy o śliwce szydłowskiej, a po degustacji zażywaliśmy relaksu w Busku-Zdroju, gdzie znajduje się jedna z największych w Polsce tężni. 
Zobacz więcej na temat:  Busko-Zdrój Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi śliwka szydłowska Małgorzata Abgarowicz świętokrzyskie Lato z Radiem Lato z Radiem 2024

Rejs Wisła - godzina "W". Wodniacy oddają hołd powstańcom warszawskim

Rocznica wybuchu powstania warszawskiego od wielu lat obchodzona jest nie tylko w ramach oficjalnych uroczystości. Społecznicy, wolontariusze i pasjonaci czczą pamięć bohaterów na najróżniejsze sposoby. Jedną z takich inicjatyw jest rejs, Wisła - godzina "W". O wydarzeniu opowiedział Robert Jankowski. 
Zobacz więcej na temat:  Wisła Powstanie Warszawskie historia Polski Fundacja Rok Rzeki Wisły Lato z Radiem Lato z Radiem 2024

Podróże Czejarka. Kuter torpedowy 500 kilometrów od morza. ORP Odważny i Skarżysko-Kamienna

To jeden z najciekawszych i najbardziej niezwykłych zabytków techniki w Polsce. Jedyny zachowany tego typu morski kuter torpedowy ORP Odważny. Jedyny zaprojektowany i zbudowany w Polsce wbrew zasadzie, że nowoczesny sprzęt w czasach zimnej wojny mieliśmy kupować tylko w Związku Radzieckim. Ale niezwykłe jest jeszcze coś innego. Ten kuter, wyciągnięty na brzeg i ustawiony na specjalnym postumencie, można oglądać... prawie pół tysiąca kilometrów od morza w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej! Dlaczego akurat tu? I skąd nazwa muzeum? Bo nie od naszego godła. Podcast Podróże Czejarka nr 163. Video: bit.ly/PodróżeCzejarka. Premiery audio zawsze w środy.
Zobacz więcej na temat:  turystyka podróże Sopot

Trasa "Lato z Radiem i Telewizją Polską" zawita do Elbląga. Na scenie m.in. VOX i Anna Wyszkoni

Wakacyjna Trasa "Lato z Radiem i Telewizją Polską" nabiera rozpędu. Po Zakopanem i Raciborzu przyszedł czas na Elbląg. Na scenie znów pojawi się plejada polskich gwiazd, a wśród nich m.in. zespół VOX oraz Anna Wyszkoni. 
Zobacz więcej na temat:  VOX Anna Wyszkoni Patryk Michalski Elbląg Lato z Radiem Lato z Radiem 2024 Wilki Golden Life Natasza Urbańska Sarsa Kobranocka ewelina lisowska Papa D Antek Smykiewicz Katarzyna Pakosińska Piotr Wojdyło Marek Jagodziński Grażyna Nawrolska Anna Lahsini Jacek Nowiński Natalia Szrama Adam Krause Marcin Trudnowski

Podróże Czejarka. Powiew zachodu w czasach PRL czyli sekrety Pikniku Country. Mrągowo

W czasach PRL był to powiew zachodu i to z samego serca imperializmu bo ze Stanów Zjednoczonych. A pierwszy Piknik Country nie odbył się w Mrągowie lecz... no właśnie, kto wie gdzie i dlaczego? Do dziś nawet najwięksi fani maja problem z policzeniem ile pikników w sumie już było. Gdzie zginęła trzynastka? Dlaczego amfiteatr w Mrągowie budowali żołnierze Ludowego Wojska Polskiego? Zapraszam na podróż w rytm muzyki country odtworzonej z archiwalnych płyt. Bo co klasyka to klasyka! Podcast Podróże Czejarka nr 162. Video pod adresem: bit.ly/PodróżeCzejarka. Premiery audio zawsze w środy.
Zobacz więcej na temat:  turystyka podróże Sopot

Kopalnia Guido i krupnioki śląskie. "Lato z Radiem" w Zabrzu

"Lato z Radiem" od początku wakacji angażuje się w akcję "Kupuj Świadomie", która ma na celu promowanie zdrowej żywności od polskich producentów. W tym tygodniu mówiliśmy o śląskich krupniokach. W przerwie między degustacjami odwiedziliśmy również Kopalnię Guido.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Patryk Bedliński Zabrze kopalnia Guido krupniok śląski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Lato z Radiem 2024

Trasa "Lato z Radiem i Telewizją Polską". Przystanek drugi: Racibórz

Wakacyjna Trasa "Lato z Radiem i Telewizją Polską" nabiera rozpędu. Kolejny koncert odbył się  w sobotę 20 lipca w Raciborzu. Wystąpili: T.Love, Lady Pank, Jacek Stachursky, Zakopower, Ania Dąbrowska, Majka Jeżowska, Filip Lato, Natalia Nykiel, Michał Szczygieł i Kuba Szmajkowski. Na mieszkańców Raciborza i turystów, od sobotniego poranka czekały liczne atrakcje i wydarzenia towarzyszące.
Zobacz więcej na temat:  Racibórz Patryk Bedliński Lato z Radiem Lato z Radiem 2024 igrzyska olimpijskie