Polskie Radio
Section05

rzeka

Wisła - rzeka płynie na zdjęciach Street View

Rok 2017 na mocy uchwały Sejmu ogłoszono rokiem rzeki Wisły. Już niebawem każdy będzie mógł odbyć rejs najdłuższą polską rzeką bez wychodzenia z domu. Taką możliwość daje wspólny projekt fundacji WWF Polska i Google. Zdjęcia Street View do tej pory kojarzone były z samochodem przemieszczającym się po mieście. Tym razem fotografie będą wykonywane przy pomocy specjalnego plecaka, umieszczonego na łodzi, która przepłynie wybranymi odcinkami Wisły.
Zobacz więcej na temat:  Wisła google POLSKA

Straż Pożarna: W Polsce nie ma zagrożenia powodzią

Nadal w trzech województwach – śląskim, opolskim i łódzkim – utrzymuje się ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia, które wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jednak, jak uspokajał w Polskim Radiu 24 st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, „nie ma w Polsce zagrożenia powodzią, możemy najwyżej mówić o lokalnych podtopieniach”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 powódź pogoda straż pożarna MSWiA deszcz klęska żywiołowa

Polska będzie modernizować transportowe szlaki rzeczne

Prezydent Andrzej Duda podpisał akt ratyfikacyjny europejskiego porozumienia w sprawie głównych śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym (AGN). Nowe przepisy umożliwią występowanie o unijne środki na inwestycje służące poprawie żeglowności na rzekach. O tym, czy warto inwestować w transport rzeczny mówił w Polskim Radiu 24 Marek Tarczyński z Polskiej Izby Spedycji i Logistyki.
Zobacz więcej na temat:  Odra Wisła Morze Bałtyckie transport woda Andrzej Duda żegluga śródlądowa