Polskie Radio
Section05

społeczeństwo obywatelskie

Pomagają starszym. Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” jest członkiem międzynarodowej federacji, która swoją działalność rozpoczęła w 1946 roku, zaraz po II Wojnie Światowej. W naszym kraju działa od 2002 roku w trzech miastach : Warszawie, Poznaniu i Lublinie. Poprzez swoich wolontariuszy dociera z pomocą do ludzi, których największą bolączką jest samotność. O działalności organizacji mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja Joanna Mielczarek, dyrektorka stowarzyszenia i Ewa Branicka, wolontariuszka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 stowarzyszenie mali bracia Ubogich starość wolontariat

Działalność Fundacji "Też chcemy być"

Fundacja "Też chcemy być" została założona przez trzy rodziny, których dzieci dotknięte są niepełnosprawnością intelektualną. Celem organizacji jest m.in. zabezpieczenie podopiecznych w taki sposób, by po śmierci rodziców nie byli oni skazani wyłącznie na zasiłek, rentę socjalną i życie w domu opieki społecznej. Gośćmi audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja były Blanka Popowska, współzałożycielka Fundacji i Agnieszka Malczyk, animatorka.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawność Polskie Radio 24

Sobota po Tygodniu: zaostrza się spór w Sejmie

Konflikt na linii rząd-opozycja nabiera na sile. Dowodem na to było m.in. blokowanie mównicy na Sali Plenarnej w Sejmie przez dużą część politycznych przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. – Tego typu zachowania nie powinny mieć miejsca w parlamencie – komentował w Sobocie po Tygodniu Jakub Gontarek (Forum Młodych Lewiatan). O sprawie w Polskim Radiu 24 mówili również Maciej Antosiuk z Fundacji „Odpowiedzialność Obywatelska” i Adam Kielar z portalu „politykawarszawska.pl”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 manifestacje media Sejm Błażej Prośniewski Komitet Obrony Demokracji PiS dziennikarze

Wzbogacające pomaganie. Praca wolontariusza w warszawskim hospicjum

Warszawskie Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa zaczęło powstawać już w latach 80. Niezbędna była do tego pomoc zwykłych ludzi – wolontariuszy. O ich pracy, a także o rozwoju placówki, w audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24, mówili dr Jerzy Jarosz oraz wolontariuszka Katarzyna Nożyńska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wolontariat hospicjum nowotworowy rak choroba zdrowie