Polskie Radio
Section05

Zobacz także

Luk Perceval: teatr to przestrzeń zmysłów

– Nie przychodzimy do teatru po to, by oglądać aktorów, którzy popisują się swoimi umiejętnościami. W teatrze doświadczenie oglądania ludzi jest zjawiskiem unikalnym. Polega również na tym, że przyglądamy się drugiemu człowiekowi i czerpiemy z tego naukę. Pozwala nam to lepiej zrozumieć samych siebie – mówił w audycji "O wszystkim z kulturą" Luk Perceval, belgijski reżyser teatralny.
Zobacz więcej na temat:  TR Warszawa reżyser Dwójka

Żona Ryszarda Szurkowskiego pomaga poszkodowanym kolarkom [POSŁUCHAJ]

Ryszard Szurkowski to legenda polskiego kolarstwa: dwukrotny wicemistrz olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata oraz dwunastokrotny mistrz Polski. Po zakończeniu kariery zawodniczej wciąż był związany z kolarstwem jako trener, działacz sportowy. Zmarł w lutym 2021 roku w wyniku choroby nowotworowej.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Kolarstwo Ryszard Szurkowski wypadek rehabilitacja Joanna Bogusławska Trójka STYL ŻYCIA

"Przywołujemy najstarsze pieśni tradycyjne". Dagadana o nowym albumie

Polsko-ukraiński zespół Dagadana od lat koncertuje na całym świecie. Teraz jednak przyszedł na premierę nowej płyty zatytułowanej "Tobie". - Na warsztat wzięliśmy pieśni życzeniowe, które są dobrze znane głównie na wschodzie Polski i bardzo dobrze w całej Ukrainie i na Białorusi – mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dagmara Gregorowicz.
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska piosenka album MUZYKA Dagadana

"Mozaika przeżyć i muzycznych propozycji". Małgorzata Małaszko o ofercie Programu 2 Polskiego Radia

Program 2 Polskiego Radia zaprasza do słuchania atrakcyjnych koncertów, audycji autorskich o muzyce i literaturze oraz audycji publicystycznych poruszających tematykę historyczno-społeczną. Jak podkreśliła w Polskim Radiu 24 dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko, dla słuchaczy przygotowano "mozaikę przeżyć i muzycznych propozycji". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24

August III i Stanisław Konarski - jaki jest bilans ich działalności w historii Polski?

August III - przedostatni król Polski, za panowania którego w latach 1736-1763 powstało słynne powiedzenie "Za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa!", nazwany przez wybitnego historyka XX wieku Władysława Konopczyńskiego gnuśnym, apatycznym, ociężałym i otyłym Sasem - to jeden z dwóch bohaterów kolejnej audycji z cyklu "Historia żywa". Drugim jest młodszy od monarchy o cztery lata Stanisław Konarski - pijar, reformator szkolnictwa, pisarz polityczny, któremu kolejny i ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski nadał medal Sapere auso, czyli "Temu, który odważył się być mądrym".
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak Andrzej Nowak Stanisław Konarski HISTORIA