Tydzień Odpowiedzialnej Gry. Jak być świadomym graczem?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2023 17:20
W listopadzie na jednym z portali iGamingowych odbył się Tydzień Odpowiedzialnej Gry. W jego trakcie edukowano graczy o bezpiecznym i świadomym uczestnictwie w grach.
O Tygodniu Odpowiedzialnej Gry mówią Bartosz Burzyński, Redaktor Naczelny portalu iGaming Polska, dr Łukasz Prysiński, psycholog z kliniki WOLMŁukasz Seweryniak, CEO Superbet.
O Tygodniu Odpowiedzialnej Gry mówią Bartosz Burzyński, Redaktor Naczelny portalu iGaming Polska, dr Łukasz Prysiński, psycholog z kliniki WOLMŁukasz Seweryniak, CEO Superbet.Foto: Czwórka/Jakub Jamrozek
  • W listopadzie odbył się Tydzień Odpowiedzialnej Gry.
  • Jego celem było zwiększenie wśród graczy świadomości o bezpiecznym uczestnictwie w grach.
  • W Czwórce o tym zagadnieniu rozmawialiśmy z organizatorami wydarzenia i specjalistami.

Tydzień Odpowiedzialnej Gry - ważna edukacja dla graczy i biznesu

W audycji poruszaliśmy temat gier i zasad Odpowiedzialnej Gry. Pretekstem była kampania zainicjowana w trakcie Tygodnia Odpowiedzialnej Gry zorganizowanej przez iGaming Polska. Studio Czwórki odwiedzili Bartosz Burzyński, Redaktor Naczelny portalu zajmującego się iGamingiem, Łukasz Seweryniak, CEO firmy zajmującej się zakładami bukmacherskimi i dr Łukasz Prysiński, psycholog. Jak zgodnie podkreślali celem kampanii Odpowiedzialna Gra jest edukacja i ochrona graczy, a także odpowiedzialność biznesu.

- Po naszej stronie jako operatorów spoczywa odpowiedzialność prowadzenia gry w sposób odpowiedzialny i stosowania wszelkich mechanizmów. Przede wszystkim nie dopuszczania osób małoletnich do takich gier - tłumaczył Łukasz Seweryniak. - Stosujemy szereg zabezpieczeń, ale również takie miękkie elementy jak komunikacja czy odpowiedzialny marketing.

Zobacz także:

Program wydarzenia wskazywał na różnorodne aspekty związane z promowaniem zasad Odpowiedzialnej Gry. Nadrzędnym celem było wypromowanie narzędzi służących do kontroli gry. - Ten tydzień polegał na tym, żeby informować, edukować i żeby zwiększać wiedzę na ten temat - zaznacza Bartosz Burzyński. - W praktyce wyglądało to tak, że przygotowaliśmy szereg materiałów wideo, wywiadów i artykułów. W social mediach prowadzona była kampania, która informowała o potencjalnych zagrożeniach, które wynikają z gier i informowała o zasadach Odpowiedzialnej Gry. Podsumowanie tego tygodnia można znaleźć na stronie iGaming Polska.


Posłuchaj
41:37 CZWORKA_Wieczór z Czwórką 15.12.2023. (mp3).mp3 W audccji mówimy o Tygodniu Odpowiedzialnej Gry (Wieczór z Czwórką)

 

Istotne wsparcie bliskich 

Jednym z ważnym poruszanych aspektów były tematy związane z niepokojącymi symptomami, które mogą wskazywać na uzależnienie od gier. Jak podkreślał dr Łukasz Prysiński, z reguły sami zainteresowani początkowo mogą ich nie zauważyć.

- Powinniśmy ich wspomagać i jako bliscy, i jako osoby nawet z drugiego otoczenia, czy jako koledzy i koleżanki z pracy - tłumaczy. - Przede wszystkim zaczynamy od wzmocnienia, czyli od zwrócenia uwagi, że rozmawiamy z kimś dla nas ważnym, dla nas cennym. Bardziej wyrażamy zaniepokojenie niż oceniamy. Jeśli będziemy oceniać człowieka, to on się będzie zamykał. Jeżeli będziemy podkreślać jego istotność, a potem nasze obawy co do tego, co się może z nim dziać, to wtedy będziemy po tej samej stronie.


***

Tytuł audycji: Wieczór z Czwórką

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Bartosz Burzyński (Redaktor Naczelny portalu iGaming Polska), Łukasz Seweryniak, (CEO Superbet), dr Łukasz Prysiński (psycholog z kliniki WOLMED specjalizujący się w leczeniu osób uzależnionych od hazardu) 

Data emisji: 14.12.2023

Godzina emisji: 20.30

aw

Czytaj także

Czas zwątpienia - jak nie tracić wiary w sens?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022 20:40
Okres pandemii oraz dramat wojny na Ukrainie sprawia, że niektórzy tracą wiarę w sens planowania przyszłości. - Dużą rolę w radzeniu sobie z takiego rodzaju stanem i emocjami jest pozytywna relacja z innymi ludźmi - mówi w Czwórce Maciej Jonek, psycholog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. - Taka która pozwala nam pomagać innym ludziom oraz przyjmować pomoc w sposób, który jest niezobowiązujący i rozwijający.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dawid Karpiuk o książce "Dzieciaki": moich bohaterów zawiedli dorośli

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2023 10:00
- Każdy potrzebuje uwagi, a kiedy jej nie dostaje, może upominać się o swoje potrzeby. Dorośli, którzy mają dzieci, powinni o tym wiedzieć i to zrozumieć - mówi Dawid Karpiuk, dziennikarz, lider zespołu Dziwna Wiosna i autor książki "Dzieciaki". 
rozwiń zwiń