Sylwia Chutnik i Anna Kulawik o literaturze dla kobiet

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2024 15:48
"Łobuziary" Sylwii Chutnik i "Za blisko" Anny Kulawik to najnowsze pozycje z kobietami w rolach głównych. Szczegółowe przedstawienie obu książek już w piątek podczas audycji "Girls' talk".
Czym jest literatura dla kobiet?
Czym jest literatura dla kobiet?Foto: Shutterstock/Galina-Photo

Czym dzisiaj jest literatura dla kobiet? Co się kryje pod hasłem "literatura kobieca". Jak pisać o erotyce z kobiecej perspektywy? O tym z Anną Kulawik, autorką książki "Za blisko". Nasza gościni jest twórczynią internetową, która w sieci działa pod pseudonimem "Matka Nieboska". Przez wiele lat była związana z wrocławskimi mediami jako dziennikarka prasowa i telewizyjna. Prywatnie mama trójki dzieci, miłośniczka motoryzacji i Włoch. Powieścią "Za blisko" debiutuje w literaturze dla dorosłych.

Następnie w studiu Czwórki Sylwia Chutnik zaprezentuje swoją najnowszą publikację. "Łobuziary" przedstawiają trzydzieści kobiecych postaci literackich, które nie bały się iść swoją drogą. Książkę o buntowniczkach zilustrowała Ola Szmida.

Sylwia Chutnik to jedna z najbardziej utalentowanych polskich autorek i pisarek. Jest laureatką Paszportu "Polityki", była trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej "Nike".

***

Na audycję "Girls' talk" w piątek (08.11) o godz. 18.00 zaprasza Marta Zinkiewicz.

kajz/wmkor

Czytaj także

Wyróżnienie, które staje się wyzwaniem. Aleksandra Tarnowska, laureatka Nagrody Kościelskich

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2024 15:00
Aleksandra Tarnowska została wyróżniona Nagrodą Kościelskich za swój powieściowy debiut, książkę "Wniebogłos". Nagrodę mogą otrzymać jedynie pisarze, poeci i krytycy, którzy nie ukończyli jeszcze 40. roku życia. Jak podkreśla pisarka, emocje związane z nagrodą są dla niej trudne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Książka na podstawie gry. Czy to może się udać?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2024 17:02
- Nie chcieliśmy, aby powstała zwykła książka o grze - mówi Jakub Stokalski, projektant gry Frostpunk. Nie można zaprzeczyć, że wpływ gier na współczesną kulturę jest z roku na rok coraz bardziej widoczny. Jednym z przejawów ich rosnącego potencjału jest książka "Frostpunk. Antologia", osadzona w świecie przedstawionym we wspomnianej grze wideo. O relacji gier i literatury Alicja Michalska rozmawiała ze swoimi gośćmi w audycji "Ferment kulturalny".
rozwiń zwiń