Powstała wystawa inspirowana powieścią Jakuba Żulczyka

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 15:13
26 października odbyła się premiera nowej powieści Jakuba Żulczyka "Czarne słońce". Z okazji premiery w warszawskiej Galerii Propaganda trwa wystawa inspirowana treścią powieści.
Audio
  • "HALUCY_NACJA" - wystawa inspirowana "Czarnym słońcem" Jakuba Żulczyka (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Grafika promująca wystawę Halucynacja inspirowaną nową powieścią Jakuba Żulczyka Czarne słońce
Grafika promująca wystawę "Halucynacja" inspirowaną nową powieścią Jakuba Żulczyka "Czarne słońce"Foto: mat. pras./facebook.com/pg/prpgnd

Okładka książki "Czarne słońce" Jakuba Żulczyka Okładka książki "Czarne słońce" Jakuba Żulczyka

Od 29 października do 11 listopada w Galerii Propaganda można oglądać wystawę "HALUCY_NACJA" inspirowaną nową powieścią Jakuba Żulczyka.

O powieści było głośno jeszcze przed premierą książki. Niewiele wiadomo na temat treści, a samo wydawnictwo zapowiada, że będzie to jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek w dorobku autora. Akcja najnowszej, dystopijnej powieści Jakuba Żulczyka rozgrywa się w Polsce, w niedalekiej przyszłości. - Nie chciałem się wyżyć. Duchowe, czy egzystencjalne potyczki, które towarzyszyły mi w trakcie pisania książki były ciekawą obserwacją tego, co dzieje się we mnie - mówił autor, Jakub Żulczyk.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez 🌚 (@czarne_0_slonce)

- Zwracam uwagę na to, że w nas wszystkich znajdują się atawizmy i pierwotne lęki. Ideologie są tylko nakładką na to, co w nas pierwotne, ale to od nas zależy w jaki sposób pokierujemy swoimi emocjami - wyjaśniał.

Po popularności poprzedniego wydawnictwa "Ślepnąc od świateł" powstał serial wyemitowany przez platformę HBO. Autor był też współscenarzystą scenariusza do serialu "Belfer". Nieoficjalnie mówi się, że producenci planują zekranizowanie kolejnej z jego powieści "Wzgórza psów".

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez 🌚 (@czarne_0_slonce)

O czym w nowej powieści chce nas w niej przestrzec autor? Co znajdziemy na wystawie w Galerii Propaganda? Więcej na ten temat w materiale Gosi Jakubowskiej.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 30.10.2019

Godzina emisji: 6.35

ac/kd

Czytaj także

Melissa McCracken - potrafi namalować muzykę

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 14:40
W najbliższej audycji porozmawiamy o Melissie McCracken, która jest synestetką. Oznacza to, że widzi muzykę w konkretnych barwach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. W tym roku pod hasłem "Władza"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 13:00
W dwa pierwszy weekend października we Wrocławiu odbył się finał 14. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Udział wezmą pisarze z Polski, Irlandii, Austrii, Malty, Hiszpanii, Belgii i Łotwy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

E. Cherezińska: to Władysław Łokietek został zapamiętany jako zjednoczyciel

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 20:30
- Władysław Łokietek mógł nie być przyjemnym człowiekiem, jeżeli patrzeć na jego decyzje polityczne. Jeżeli patrzeć na to jak obchodził się - bardzo ostro - z przeciwnikami. A jednocześnie polska historia to jego zapamiętała jako zjednoczyciela - mówiła Elżbieta Cherezińska na antenie Polskiego Radia 24. Pisarka jest autorką cyklu "Odrodzone Królestwo", którego czwarta część - "Wojenna korona" - miała premierę 30 października.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Grzechy Paryża Północy" - książka, która odsłania ciemne oblicze międzywojnia

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 19:40
- Wychwalając II Rzeczpospolitą nie można zapomnieć o jej mrocznych stronach - mówił historyk i filozof Paweł Rzewuski na antenie Polskiego Radia 24. Gość audycji jest autorem książki "Grzechy Paryża Północy", która opowiada o nieznanym obliczu Warszawy międzywojnia.
rozwiń zwiń