Polskie Radio
Section05

Joanna Bogusławska

Mieszkanie w bloku z wielkiej płyty - reportaż "Miejsce do życia" [POSŁUCHAJ]

Wielka płyta była bardzo rozpowszechniona w polskim budownictwie od lat 60. do początku lat 90. Do dziś mieszkania w blokach z wielkiej płyty cieszą się popularnością ze względu na to, że często na niewielkim metrażu mamy wiele pokoi, w okolicy są punkty usługowe, przedszkola i szkoły, a samo osiedle jest dobrze skomunikowane z resztą miasta.
Zobacz więcej na temat:  reportaż reportaż w Jedynce mieszkanie nieruchomości

Odpowiedzialność za opiekę nad chorymi rodzicami. Reportaż "Trudne decyzje" [POSŁUCHAJ]

Marcel Andino Velez z wyksztalcenia jest etnografem i antropologiem. Był dyrektorem Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ale zrezygnował ze swojej pracy by zająć się swoimi przewlekle chorymi rodzicami, jednak nie wszyscy mogą opiekować się seniorami. Historie te przedstawia Joanna Bogusławska w reportażu "Trudne decyzje". Zapraszamy do wysłuchania. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż senior społeczeństwo psychologia pomoc społeczna reportaż w Jedynce pr poleca

Bard Czerniakowa, więzień obozów koncentracyjnych. Reportaż o życiu Stanisława Grzesiuka [POSŁUCHAJ]

Stanisław Grzesiuk przyszedł na świat w Małkowie na Lubelszczyźnie, dokąd jego rodzice wyjechali po zajęciu Warszawy przez Niemców podczas I wojny światowej. Bard Czerniakowa poza byciem pieśniarzem, był też autorem autobiograficznej trylogii: "Boso, ale w ostrogach", "Pięć lat kacetu" i "Na marginesie życia". Był popularyzatorem przedwojennego folkloru czerniakowskiego. Zapraszamy do wysłuchania reportażu o Stanisławie Grzesiuku "Docenić życie". 
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Grzesiuk Alicja Grembowicz reportaż reportaż w Jedynce

"Doceniać życie" - reportaż Joanny Bogusławskiej o Stanisławie Grzesiuku, bardzie warszawskiej ulicy

Stanisław Grzesiuk przyszedł na świat w Małkowie na Lubelszczyźnie, dokąd jego rodzice wyjechali po zajęciu Warszawy przez Niemców podczas I wojny światowej. Bard Czerniakowa poza byciem pieśniarzem, był też autorem autobiograficznej trylogii: "Boso, ale w ostrogach", "Pięć lat kacetu" i "Na marginesie życia". Był popularyzatorem przedwojennego folkloru czerniakowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Grzesiuk Alicja Grembowicz reportaż

Wojciech Grzędziński: zaskakuje mnie skala bestialstwa. Reportaż "Chroni mnie szczęście" [POSŁUCHAJ]

Wojciech Grzędziński, po raz drugi z rzędu, został nagrodzony w konkursie Grand Press Photo. Zwycięską fotografię z ukraińskiego miasta Dniepr zrobił 15 stycznia, dzień po rosyjskim ataku rakietowym na blok mieszkalny. Zginęły tam wtedy 44 osoby, a 79 zostało rannych. Zdjęcie opublikował amerykański dziennik "The Washington Post".
Zobacz więcej na temat:  reportaż aktualności STYL ŻYCIA KULTURA fotografia Trójka pr poleca

Grand Press Photo dla Wojciecha Grzędzińskiego. "Chroni mnie szczęście" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Wojciech Grzędziński, po raz drugi z rzędu, został nagrodzony w konkursie Grand Press Photo. Jego fotografia z ukraińskiego miasta Dniepr wygrała konkurs. Zwycięską fotografię zrobił 15 stycznia, dzień po rosyjskim ataku rakietowym na blok mieszkalny. Zginęły tam wtedy 44 osoby, a 79 zostało rannych. Zdjęcie opublikował amerykański dziennik "The Washington Post".
Zobacz więcej na temat:  reportaż Grand Press Photo

Pisarz i kompozytor Jarosław Abramow-Newerly. "Chce ich wszystkich upamiętnić" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Jarosław Abramow-Newerly urodził się 17 maja w 1933 roku,  polski pisarz, kompozytor, autor słuchowisk oraz tekstów i muzyki do piosenek. Jest synem pisarza Igora Newerlego i Barbary Abramow, nauczycielki i aktorki, przed wojną związanej z teatrem "Baj". Matka Jarosława Abramowa-Newerlego pochodziła z biednej rodziny żydowskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Abramow-Newerly Żydzi reportaż

"Chce ich wszystkich upamiętnić". Reportaż Joanny Bogusławskiej [POSŁUCHAJ]

Jarosław Abramow-Newerly urodził się 17 maja w 1933 roku,  polski pisarz, kompozytor, autor słuchowisk oraz tekstów i muzyki do piosenek. Jest synem pisarza Igora Newerlego i Barbary Abramow, nauczycielki i aktorki, przed wojną związanej z teatrem "Baj". Matka Jarosława Abramowa-Newerlego pochodziła z biednej rodziny żydowskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Abramow-Newerly Żydzi reportaż reportaż w Jedynce