Polskie Radio
Section05

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Książka Historyczna Roku". W dwóch kategoriach nominowano 20 tytułów. Głos mają też czytelnicy

Jury 14. Konkursu "Książka Historyczna Roku" o Nagrodę im. Oskara Haleckiego nominowało 20 książek w dwóch kategoriach: "Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku" oraz "Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku". Od 2 do 31 października zwycięzców w tych kategoriach będą wybierać w głosowaniu internetowym również czytelnicy. Tytuły, które uzyskają najwięcej głosów, dołączą do zwycięskich książek wybranych przez jurorów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Książka Historyczna Roku literatura Polskie Radio TVP IPN Instytut Pamięci Narodowej konkurs

Książka Historyczna Roku - plebiscyt internetowy

Jury XIV Konkursu Książka Historyczna Roku o Nagrodę im. Oskara Haleckiego nominowało 20 książek w dwóch kategoriach: Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku oraz Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku. Zwycięzców w tych kategoriach mogą wybierać w głosowaniu internetowym również czytelnicy. Ta odsłona plebiscytu trwa do końca października. Tytuły, które uzyskają najwięcej głosów dołączą do zwycięskich książek wybranych przez jurorów. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Książka Historyczna Roku literatura historia Polski Polskie Radio TVP IPN Instytut Pamięci Narodowej plebiscyt konkurs

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2023. Laureatami m.in. Sapkowski, Mastalerz i Man

Znany na całym świecie pisarz Andrzej Sapkowski oraz związani z Teatrem Polskiego Radia aktor Andrzej Mastalerz i dramatopisarz Tomasz Man to tylko niektórzy laureaci Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2023. - Zwiększyliśmy znacznie liczbę kategorii, ponieważ tak po prostu wygląda polska kultura - mówił prof. Piotr Gliński. Kto jeszcze został nagrodzony?
Zobacz więcej na temat:  Narodowe Centrum Kultury Agnieszka Kunikowska Paweł Lekki Piotr Gliński Andrzej Mastalerz Tomasz Man

Fundusze Europejskie. Promocja ciekawych miejsc do odwiedzenia z sektora kultury

Remonty zabytkowych przestrzeni, nowoczesne multimedialne wystawy, infrastruktura dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Tego dotyczyło ponad 140 projektów zrealizowanych przez instytucje kultury, dzięki programowi Infrastruktura i Środowisko. Ich łączna wartość to ponad 3 miliardy 100 milionów złotych, z czego ponad 2 miliardy to dofinansowanie z Funduszy Europejskich.
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie dotacje unijne KULTURA społeczeństwo zabytki

Centrum Solidarności "Stocznia" będzie dbać o promocję wartości solidarnościowych w Polsce i na świecie

- Centrum Solidarności "Stocznia" będzie dbać o promocję wartości solidarnościowych w Polsce i na świecie; idea Solidarności musi wrócić do naszego życia publicznego, bo jest szalenie wartościowa - podkreślił w poniedziałek w Szczecinie szef MKiDN Piotr Gliński podczas uroczystości powołania tej instytucji.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Szczecin Solidarność