Polskie Radio
Section05

testament

Rodzaje testamentów. Jaki wybrać: ustny, notarialny czy odręczny?

- Przekazanie majątku spadkobiercom, najlepiej zrobić za pomocą testamentu notarialnego. Ale w niektórych przypadkach możliwy jest testament ustny, choć to wymaga obecności minimum trzech świadków, a testament odręczny, napisany w domu powinien mieć pełny podpis darczyńcy, a nie tylko samą parafkę - powiedziała mecenas Anna Wolna - Sroka w audycji Portfel seniora.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Anna Grabowska prawo spadek

Sprawy spadkowe z perspektywy emigranta

Sprawy spadkowe i poszukiwanie majątku spadkowego na terenie Polski to grupa spraw prawnych często wnoszonych przez Polaków przebywających na emigracji. Najczęściej są to bieżące sprawy dziedziczenia mienia po krewnych. Zdarza się jednak, że rodzina z uporządkowaniem spraw spadkowych czekała bardzo długo i po latach wymaga on doprecyzowania masy spadkowej – mówi Jacek Harasimowicz, radca prawny z Kancelarii Prawa Polonii.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa Polonia spadek prawo spadkowe nieruchomości dziedziczenie adwokat radca prawny Małgorzata Frydrych

Majątek Silvio Berlusconiego wart ponad 6 mld euro. Rodzina czeka na otwarcie testamentu

Jak informuje włoski serwis Todey.it zmarły w poniedziałek były premier Włoch Silvio Berlusconi pozostawił po sobie majątek o wartości ok. 6,4 mld euro, na który składają się m.in. udziały w spółkach, akcje, nieruchomości, drużyna piłkarska, a nawet jacht. Większość spadku mogłaby trafić do dzieci z pierwszego małżeństwa polityka: Mariny i Piera Silvio, ale kwestię dziedziczenia majątku ostatecznie wyjaśni testament.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Silvio Berlusconi spadek odeszli 2023

Dzień Otwarty Notariatu 2020. Zobacz, jak możesz uzyskać bezpłatną poradę prawną

Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem - to temat przewodni 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu. W sobotę, 28 listopada w godzinach 10-16 notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych pozwalających lepiej chronić majątek - zarówno telefonicznie, mailowo, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  prawo Koronawirus w Polsce GOSPODARKA

Co się dzieje z naszą cyfrową tożsamością po śmierci?

- Każdy z nas ma tożsamość rzeczywistą i cyfrową. Nasze cyfrowe alter ego jest niestety często problematyczne. - wskazywał dr Maciej Kawecki. - O ile treści upublicznione w mediach społecznościowych nigdy z internetu nie zginą, o tyle treści cyfrowe mogą nigdy nie ujrzeć światła dziennego, np. wszystkie zdjęcia w naszym telefonie mogą tam na zawsze pozostać, jeśli nie mamy haseł dostępu - mówił w PR24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NAUKA prawo media społecznościowe Facebook