Drogowskazy z przeszłości Święci to wszyscy ci, którzy znaleźli się w chwale nieba. Dziś mogą być dla nas przewodnikami po ścieżkach wiary, ale by tak się stało, warto poznać lepiej ich życie. Wcale nie są nam bardzo odległymi, bo życie przynosiło i nadal przynosi wiele spraw, rozterek, problemów, z którymi tak samo musimy się zmierzyć. To właśnie w nich możemy liczyć na pomoc naszych patronów. Zobacz więcej na temat: chrześcijaństwo katolicyzm Kościół religia miłość Wszystkich Świętych
Podręczniki dobrego umierania. "Chwila śmierci decyduje o wszystkim" W późnym średniowieczu pojawiły się utwory, które miały przygotować chrześcijanina na najważniejszy – według ówczesnych wierzeń – moment życia: na śmierć. Głównym celem tych dzieł było dostarczenie odbiorcy jak największej liczby praktycznych porad. Stawka bowiem była ogromna. Zobacz więcej na temat: średniowiecze chrześcijaństwo śmierć literatura HISTORIA
Dzień Wszystkich Świętych w dawnej Polsce Nie ma na świecie grupy społecznej, której obce byłoby celebrowanie pamięci o zmarłych przodkach. Zwyczaj oddawania im czci wywodzi się już z czasów prehistorycznych. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku tego kultu na ziemiach polskich. Zobacz więcej na temat: historia Polski Wszystkich Świętych zwyczaje chrześcijaństwo
Czy święci to superbohaterowie Kościoła? Święci to według Kościoła wszyscy ci, którzy znaleźli się w chwale nieba i mogą być przewodnikami po ścieżkach wiary. Ludzie wierzący uważają, że by tak się stało, warto poznać lepiej życie świętych. A wcale nie jest ono nam bardzo odległe, bo życie przynosiło i nadal przynosi wiele spraw, rozterek, problemów, z którymi i my musimy się zmierzyć. Dlatego to właśnie w nich możemy liczyć na ich pomoc. Zobacz więcej na temat: Przemysław Goławski Kościół religia
Generacja Z (Sezon 3, Odcinek 15) - Zetki a wiara W tym odcinku sprawdzimy, w co wierzą zetki - czy są religijne, a może… uduchowione? Według badań Pew Research około 1/3 pokolenia Z na całym świecie nie przynależy do żadnej religii. A jak pod tym kątem wygląda sytuacja w Polsce? Zobacz więcej na temat: religia
Pamiątka Reformacji 2024 31 października jest obchodzony w Kościele Ewangelicko-Augsburskim i innych kościołach ewangelickich jako Pamiątka Reformacji. Zobacz więcej na temat:
31.10 Nabożeństwo Kościoła Ewangelicko-Reformowanego Nagranie powstało we współpracy z Kościołem Ewangelicko-Reformowanym. Na nabożeństwo tego Kościoła zapraszamy 31 października o godzinie 18:00. Zobacz więcej na temat:
02.11 Kościoły w Polsce i na świecie Audycja powstała we współpracy z Kościołem Polskokatolickim. Na program zapraszamy 2 października o godzinie 19: 15 do Jedynki. Zobacz więcej na temat:
01.11 Msza święta Kościoła Polskokatolickiego Nagranie powstało we współpracy z Kościołem Polskokatolickim. Na Mszę świętą tego Kościoła zapraszamy 1 listopada o godzinie 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
Kiedy religia i Kościół oddala od Boga Badania socjologiczne pokazują, że ludzie coraz częściej odchodzą nie tylko od Kościoła, ale także od wiary. Jedni po prostu porzucają coś, co od dawna nie przemawiało im do przekonania i w końcu stało się obojętne. Dla innych jednak odejście wiąże się z poczuciem wyzwolenia i ulgi. W audycji stawiamy pytanie o takie sposoby prezentowania wiary i jej praktykowania, które zasłaniają Boga, a samego człowieka albo pozostawiają obojętnym albo nakładają na niego ciężary nie do udźwignięcia. Gościem audycji jest m.in. psycholog dr Andrzej Molenda, autor książki, która stała się ważną inspiracją dla podjęcia tego tematu (Kiedy wiara oddala od Boga) Zobacz więcej na temat: chrześcijaństwo katolicyzm Kościół religia miłość
03.11 Nabożeństwo Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego Nagranie powstało we współpracy z Kościołem Ewangelicko-Metodystycznym. Na nabożeństwo tej wspólnoty zapraszamy 3 listopada o godzinie 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
02.11 Pięć minut nad Biblią Audycja powstała we współpracy z Kościołem Ewangelicko-Metodystycznym. Na program zapraszamy 2 listopada, o godzinie 7: 40 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
27.10 Nabożeństwo Kościoła Chrześcijan Dnia Sobotniego Nagranie powstało we współpracy z Kościołem Chrześcijan Dnia Sobotniego. Na nabożeństwo tej wspólnoty zapraszamy 27 października o godzinie 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
26.10 Pięć minut nad Biblią Audycja powstała we współpracy z Kościołem Starokatolickim Mariawitów. Na program zapraszamy 26 października, o godzinie 7: 40 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
III Ekumeniczne Konsultacje Biskupów Odry i Nysy W Polsce odbyło się trzecie ekumeniczne spotkanie biskupów z nad Odry i Nysy. Zobacz więcej na temat:
Nabożeństwo słowa podczas XXII Ekumenicznego Święta Biblii Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, i abp Jerzy, prawosławny ordynariusz polowy i ordynariusz diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, współprzewodniczyli 21 października nabożeństwu słowa w bazylice archikatedralnej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu. Wydarzenie było punktem kulminacyjnym XXII Ekumenicznego Święta Biblii, któremu towarzyszyło hasło zaczerpnięte z Pierwszego Listu do Koryntian „Wszystko, co czynicie, niech się dokonuje w miłości (1 Kor 16,14). Zobacz więcej na temat:
26.10 Kościoły w Polsce i na świecie Audycja powstała we współpracy z Kościołem Chrześcijan Baptystów. Na program zapraszamy 26 października o godzinie 19:15 do Jedynki. Zobacz więcej na temat:
Nagrody Diakonii Polskiej Szwedzka organizacja Gustav Adolfsföreningen, ks. Karol Macura i Lidia Podżorska zostali laureatami tegorocznej Nagrody Głównej „Miłosiernego Samarytanina”, przyznawanej przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP (Diakonię Polską). Nagrody zostały wręczone podczas ekumenicznej Gali Ubi Caritas. Zobacz więcej na temat: