Nauki ścisłe łatwiejsze przez internet

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 19:27
Nauczyciele od lat starają się zarazić uczniów pasją do matematyki, fizyki czy chemii. Nie mają łatwego zadania, ale z pomocą przychodzi im program "Cyfrowa szkoła", gadżety nowych technologii i internet.
Audio

Ministerstwo Edukacji Narodowej wciąż pracuje nad tym, jak ulepszyć polską szkołę, by była technicznie zaawansowana. M.in. dlatego powstał program "Cyfrowa szkoła", dzięki któremu dzieci może zarażą się miłością do nauk ścisłych.
"Cyfrowa szkoła" dla ucznia przede wszystki oznacza to, że bedzie się uczył przy pomocy e-podręczników i różnych aplikacji na tabletach, laptopach etc. Czwórka przyglądała się temu, jak miałaby wyglądać w praktyce nauka przedmiotów ścisłych.

- Cyfryzacja może uatrakcyjnić nauczanie przedmiotów ścisłych na wczesnych etapach - mówi Kamil Śliwowski Centrum Cyfrowe Projekt Polska. - Genialnym rozwiązaniem jest korzystanie z narzędzi dosyć prostych np. mapy, które są dostępne w sieci. Można na nich robić ćwiczenia, gdy nie ma możliwości pojechania w prawdziwy teren - dodaje. - Niesamowitą rzeczą jest to, co udostępnia NASA i kilka innych obserwatoriów - branie udziału w poszukiwaniu, obserwowaniu gwiazd i ciał niebieskich.
Od kilku lat nauk ścisłych w internecie próbuje uczyć internetowa Akademia Khana. Jak twierdzi Kamil Śliwowski, wcale nie trzeba prowadzić lekcji bardzo eksperymentalnie, czasem wystarcza zwykłe przeniesienie jej do sieci internetowej.

A jak z udogodnień "Cyfrowej szkoły" skorzystałaby minister edukacji, Krystyna Szumilas prowadząc lekcje matematyki dowiesz się słuchając załączonej audycji "Czwarty wymiar".
(pj)

Czytaj także

Pfishing i stalking czyhają w sieci

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 18:57
W języku angielskim "stalking" oznacza „skradanie się". Pod koniec lat 80. termin zyskał dodatkową i negatywną wartość - za sprawą fanów obsesyjnie podążających za gwiazdami Hollywood.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Języki obce interaktywnie?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 18:42
Nauka języków obcych może być łatwiejsza i przyjemniejsza, a wszystko za sprawą nowych technologii. Nowoczesne gadżety sprzyjają nauce!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biedny umysł. Rzecz o wykluczeniu społecznym

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 11:06
"Stać mnie na bilet do teatru, to biedny nie jestem". Takie założenie na pewno poprawia humor, ale czy jest prawdziwe? Nie, jeśli przyjmiemy, że wykluczenie społeczne zaczyna się w głowie, a nie na drabinie społecznej.
rozwiń zwiń