Piotr Korgul Branża game developingu bardzo się rozwinęła. Nie potrzeba już milionów dolarów, żeby stworzyć grę
To już piąta edycja spotkań poświęcona zagadnieniom związanym z game developingiem. Jak co roku słuchacze mogli skorzystać z z rad doświadczonych polskich game developerów - niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z tworzeniem gier, czy masz już na swoim koncie parę tytułów. - Ilość osób zajmujących się game developingiem w Polsce to ok. 5 tys. osób. Zainteresowanych zagadnieniem ciągle przybywa, ponieważ branża jest bardzo otwarta - jeśli chce się w niej rozwijać, to stosunkowo łatwo jest do niej wejść - mówił Piotr Korgul pomysłodawca imprezy.
Ola Lato organizatorka tegorocznej edycji dodała, że tworzenie gier komputerowych to nie tylko programowanie. Przy jednym projekcie pracuje zazwyczaj wielu specjalistów z różnych dziedzin. - Programiści nie są najliczniejszą grupą współpracującą przy projekcie gry. Bardzo ważna rola spoczywa w rękach tzw. "koncept artystów" odpowiedzialych za pierwsze szkice, artystów 2D i 3D, a także ludzi od efektów specjalnych, level designerów, designerów dźwięku i fabuły oraz pisarzy.
Na czym polega sztuka tworzenia gier komputerowych? Kim są tegoroczni prelegenci? Co to jest "indyk? O tym rozmawialiśmy z organizatorami imprezy w ostatniej godzinie "Pierwsze słyszę". Zapraszamy do wysłuchania nagrania.
***
Tytuł audycji: Pierwsze słyszę
Prowadzi: Kamil Jasieński
Gość: Ola Lato i Piotr Korgul (organizatorzy V edycji Game Dev Fest z Koła Naukowego Twórców Gier "Polygon")
Data emisji: 15.11.2017
Godzina emisji: 8.15
ac/kd