Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Myszka awansował na szóste miejsce w żeglarskiej klasie RS:X

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 11:05
Piotr Myszka w poniedziałkowych wyścigach windsurfingowej klasy RS:X w pierwszym wyścigu zajął 3. miejsce, w drugim 6., a w trzecim - 13. W klasyfikacji generalnej awansował z siódmego na szóste miejsce. Prowadzi Holender Kiran Badloe.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), który w niedzielę skończył 40 lat, na olimpijskim akwenie w Enoshimie zaczął od 11. pozycji, w drugim wyścigu był czwarty, a następnie szósty.

W poniedziałek zajął kolejno: trzecie, szóste i 13. miejsce. Ma 30 punktów, dwa razy więcej od Badloe. Drugie miejsce zajmuje Włoch Mattia Camboni - 16 pkt, a trzeci jest Szwajcar Mateo Sanz Lanz - 20.

00:51 Myszka RSX.mp3 Zdaniem byłego olimpijczyka z Londynu i Dyrektora Komunikacji Polskiego Związku Żeglarskiego Piotra Kuli Myszka dobrze poradził sobie z rywalami (IAR)

Następne wyścigi odbędą się w środę.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Zofia Noceti-Klepacka spadła z drugiego na dziewiąte miejsce po poniedziałkowych wyścigach olimpijskiej rywalizacji w żeglarskiej klasie RS:X. Polka zajęła dwukrotnie 16. lokatę, a w trzecim wyścigu - dziewiątą.