Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: polska sztafeta pływaków 4x200 m odpadła w eliminacjach

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 13:45
Kacper Majchrzak, Jakub Kraska, Kamil Sieradzki i Radosław Kawęcki odpadli w eliminacjach sztafety 4x200 m st. dowolnym w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polacy zajęli 15. miejsce z wynikiem 7.18,91.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: SHUTTERSTOCK
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

To rezultat o ponad 10 sekund gorszy od rekordu kraju, ustanowionego w 2016 roku w Londynie (7.08,31).

Wyścig z udziałem Polaków wygrali Włosi (7.05,05), a najszybciej w eliminacjach popłynęli Brytyjczycy (7.03,25). W stawce 16 drużyn biało-czerwoni uzyskali najsłabszy wynik. Wyprzedzili tylko Węgrów, którzy zostali zdyskwalifikowani za błąd na zmianie.

W porannej części rywalizacji na pływalni bardzo dobrze wypadł Krzysztof Chmielewski, który awansował do finału na 200 m stylem motylkowym. W swoim wyścigu półfinałowym 17-letni pływak pobił rekord życiowy (1.55,29) i zajął piąte miejsce, a łącznie siódme. Finał odbędzie się w środę.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Tokio 2020: 4. DZIEŃ IGRZYSK - sprawdź, jak Polacy radzą sobie we wtorek

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

17-letnia Amerykanka Lydia Jacoby została w Tokio mistrzynią olimpijską w pływaniu na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Wyprzedziła reprezentantkę RPA Tatjanę Schoenmaker oraz swoją rodaczkę Lilly King.