Polskie Radio
Section05

pokolenie z

"Roszczeniowe dzieci dobrobytu". Pokolenie Z wkracza w dorosłość

Nie znają świata bez internetu i nowoczesnych technologii. Są dociekliwi, dużo czasu poświęcają na samorealizację. Praca nie jest dla nich sensem życia a jedynie środkiem, który ułatwia realizowanie innych celów. Są roszczeniowi. Uważają, że wszystko im się należy - tak o pokoleniu Z mówią osoby z innych pokoleń. Skąd taka opinia? 
Zobacz więcej na temat:  rodzina społeczeństwo socjologia Agnieszka Kunikowska

NASZ WYWIAD Marcin Makowski: "Patointeligencja" to krzyk rozpaczy młodego pokolenia

Utwór "Patointeligencja" bije w ostatnich dniach rekordy popularności i wywołuje liczne dyskusje w mediach społecznościowych. Raper Mata w kontrowersyjny i wulgarny sposób obrazuje w nim ciemną stronę życia bogatej wielkomiejskiej młodzieży. W rozmowie z portalem PolskieRadio24 zjawisko skomentował publicysta "Do Rzeczy" Marcin Makowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA MUZYKA SZTUKA rap hip-hop młodzież Pokolenie Y

Teen marketing. Jak trafić do cyfrowych tubylców?

- Definicji Pokolenia Z jest bardzo dużo. Jedne są rocznikowe, które mówią, że to ludzie urodzeni po 1995 lub 99 roku. Ja tę generację rozumiem jako osoby, które urodziły się ze smartfonami - tłumaczy w Czwórce Bartek Sibiga, współautor e-booka "Teen marketing - jak komunikować się z pokoleniem digital natives?".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka digitalizacja nowe technologie Mateusz Kulik STYL ŻYCIA internet media społecznościowe

Pokolenia X, Y, Z – co je łączy, a co dzieli?

Zmieniają się czasy, a wraz z nimi tryb życia, rynek pracy, rozwija się nauka, postępuje technika. Przekształca się też charakter osób żyjących w konkretnych czasach, ponieważ starają się przystosowywać do warunków, jakie panują. Muszą wykazywać się pewnymi cechami i umiejętnościami, by zrobić karierę, odnieść sukces i mieć szansę na rozwój. Aby ułatwić określanie konkretnych pokoleń i ich specyfiki, wyodrębniono je i nazwano literami X, Y i Z.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Pokolenie Y rynek pracy społeczeństwo informacyjne STYL ŻYCIA