Polskie Radio
Section05
turystyka

Jak przepisowo przewozić zwierzęta?

Wystająca z okna jadącego samochodu psia głowa jest zabawnym widokiem, który potrafi rozczulić nawet tych, którzy nie przepadają za zwierzętami. Takie podróże narażają jednak na niebezpieczeństwo zarówno zwierzę, jak i współpasażerów. Jak przewozić zwierzęta, aby było bezpiecznie i zgodnie z prawem?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 pies podróże zwierzęta zwierzęta domowe turystyka bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kodeks drogowy przepisy drogowe

Podróże Czejarka. Włoski grobowiec, powstanie styczniowe i dawna siedziba KGB. Polskie świątynie w Wilnie. Litwa

Polskie ślady na Litwie to także nasze kościoły i klasztory. Dziś wyprawa do dwóch niezwykłych miejsc. Oto najpiękniejszy włoski barok w sercu Wilna czyli Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czy prawdą jest, że to olbrzymi grobowiec fundatora? Co robi tu zawieszona pod sufitem wielka kryształowa łódź? Później odzyskany między innymi z rąk KGB legendarny klasztor Franciszkanów oraz kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Oraz dwa pomniki: Powstania Styczniowego i jamniczki Bafi. Dlaczego stoją akurat tu? Podróże Czejarka nr 147. Video: bit.ly/PodróżeCzejarka. Premiery audio w środy, video w niedziele.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek turystyka Litwa Wilno

Majówka to szansa na 9 dni wolnego. Kiedy wziąć urlop?

Pierwsze wiosenne słońce i świetna pogoda wybudziły Polaków z zimowego letargu i skłoniły do myślenia o wiosennych wyjazdach. Zainteresowanie noclegami na majówkę rośnie z dnia na dzień, a liczba rezerwacji sięga już 75 proc. tych złożonych w zeszłym roku. Gospodarze, szczególnie obiektów w górach, mają wreszcie powody do optymizmu, tym bardziej że wydłuża się czas majowych pobytów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA majówka turystyka społeczeństwo

Dubrownik - perła południowej Europy i ofiara overtourismu

Na całym świecie są miejsca, które padły ofiarą własnego sukcesu. Reklamowane jako atrakcje turystyczne przyciągają tłumy zwiedzających, przez co życie w nich stało się dużym wyzwaniem. Jednym z takich miast jest Dubrownik, o czym w audycji "Swoją drogą" opowiedział doktor Paweł Cywiński z Uniwersytetu Warszawskiego, podróżnik, geograf, orientalista, kulturoznawca.
Zobacz więcej na temat:  Maetyna Matwiejuk podróże turystyka Chorwacja dubrownik overtourism Trójka

Młyny Rothera, Wyczółkowski i Opera Nova. "Jedyne takie miejsce" na Wyspie Młyńskiej

Wyspa Młyńska to zielona enklawa w samym centrum 360-tysięcznego, tętniącego życiem miasta Bydgoszcz. Tu znajdują się Młyny Rothera, tu zlokalizowano Europejskie Centrum Pieniądza im. Leona Wyczółkowskiego i Operę Novą, jedyny tego typu teatr na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Bydgoszcz turystyka Leon Wyczółkowski Młyny Rothera Wyspa Młyńska

Niedrogie, nieprzesadnie dalekie, ale ciekawe - nieoczywiste kierunki na wakacje za granicą

Podróże nie muszą być dalekie i kosztowne. Wiele zależy od kreatywności i planu - możemy odkrywać również odległe rejony, prowincjonalne miasteczka albo peryferie i rzadko odwiedzane kwartały dużych miast. Te mniej oczywiste kierunki zagranicznej podróży mogą dostarczyć nam wielu emocji albo pozwolić na lepsze poznanie kultury danego regionu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Lena Urbańska podróże turystyka Bałkany Gruzja

Podróże Czejarka. Pan Tadeusz, Dziady, Ostra Brama, historia i rzeczywistość. Polacy w Wilnie. Litwa

To miejsce bliskie sercu każdego Polaka. To nasza historia i najbardziej znane dzieło wieszcza, którego fragmentów uczymy się do dziś na pamięć: Litwo Ojczyzno moja... Zapraszam na wyprawę do Wilna! Zaczniemy oczywiście od Ostrej Bramy, Matki Boskiej i Mickiewicza. Będą wspomnienia oraz trudna współczesna historia. Jak żyje się dziś naszym rodakom na Litwie? Co myślą o Ukrainie, Rosji, o wojnie, jakie mają radości i jakie kłopoty? Dlaczego nadal nie można zapisać w dokumentach niektórych polskich liter? Podróże Czejarka nr 146. <span id="x_x_x_x_divtag
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek turystyka Litwa Wilno