Polskie Radio
Section05

UNESCO

Jutro decyzja ws. wpisania Stoczni Gdańskiej na listę UNESCO. Prof. Kleiber: trudno być optymistą

- Strona polska bardzo aktywnie i merytorycznie zabiegała o zmianę tej decyzji, która została zasugerowana przez odpowiedni organ UNESCO już rok temu. Od tego czasu działy się różne rzeczy, ale niestety nie udało się tej sugestii zmienić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber ("Wszystko Co Najważniejsze"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Michał Kleiber Stocznia Gdańska

Odbudowa Pałacu Saskiego. Historyk sztuki: udział Niemców w tym przedsięwzięciu służyłby pojednaniu

- Odbudowa Pałacu Saskiego byłaby jednym z ostatnich etapów rekonstrukcji Warszawy po destrukcji II wojny światowej. Udział Niemców w tym przedsięwzięciu byłby ważnym rozdziałem w umacnianiu pojednania polsko-niemieckiego – ocenia historyk sztuki prof. Tadeusz Bernatowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Pałac Saski Warszawa II RP II wojna światowa historia Polski HISTORIA Powstanie Warszawskie

Wojenne losy "Balladyny". "Uważano, że rękopis jest stracony bezpowrotnie"

- Rodzice nie mieli pewności, czy rękopis przetrwał. Mama pisała w swoim pamiętniku, że już nie miała nadziei. Uważała, że z nami by ocalał - mówiła w Dwójce Joanna Duda-Gwiazda, której rodzina w czasie II wojny światowej ocaliła rękopis "Balladyny" Juliusza Słowackiego.
Zobacz więcej na temat:  Lista Krajowa Programu UNESCO Pamięć Świata Dwójka KULTURA Juliusz Słowacki Paweł Siwek Tomasz Makowski Biblioteka Narodowa Joanna Duda-Gwiazda Maria Dłużewska krzemieniec

Konkurs "Teraz Polska" najbardziej rozpoznawalnym symbolem promocji przedsiębiorców

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie wyróżnienia otrzymały krajowe firmy za swoją działalność w regionie, w skali całego kraju lub za działalność międzynarodową. Wyboru najlepszych kandydatur dokonała kapituła konkursowa pod przewodnictwem szefa Polskiego Komitetu ds. UNESCO, profesora Michała Kleibera. W gali konkursowej wzięła udział także Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda.
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden Stany Zjednoczone NATO archeologia Uniwersytet Warszawski Polonia język polski

"Pozwala nam powiedzieć wiele o roli radia". Historia płyt Polskiego Radia z września 1939 roku

- Jest to niezwykle ważne dla Polskiego Radia. Nie tylko to, że jesteśmy wpisani na listę UNESCO. To pozwala nam powiedzieć wiele o roli, jaką radio odegrało we wrześniu 1939 roku - powiedziały w audycji "Weekend kulturalny" na antenie Polskiego Radia 24 autorki projektu Elżbieta Berus-Tomaszewska, dyrektor Archiwum Polskiego Radia i Agnieszka Kordowicz, wicedyrektor Archiwum PR.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Lista Krajowa Programu UNESCO Pamięć Świata społeczeństwo HISTORIA historia radiofonii Płyty Polskiego Radia W POLSKIM RADIU