Polskie Radio
Section05

Piotr Firan

"W tym musi być ruch". O poezji i piosence miganej

Słyszących chętnych do nauki języka migowego przyciąga zwłaszcza chęć integrowania się oraz możliwość rozmawiania w całkowitej ciszy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w języku migowym można także recytować wiersze, a nawet śpiewać. – Dla mnie jest bardzo ważne, by pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych – miga Arkadiusz Bazak, który prowadzi warsztaty poezji miganej i warsztaty muzyczne.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA słuch poezja śpiew

Cmentarze zasypane plastikiem. Święto Zmarłych a ekologia

W Zaduszki, tak jak i pierwszego dnia listopada, odwiedzamy groby naszych bliskich, i pozostawiamy je zasłane zniczami i wiązankami. Tymczasem coraz więcej miast apeluje o kupowanie racjonalnej ilości ozdób. – Warto zastanowić nad tym, żeby wspólnie kupić jakiś większy znicz, albo przynajmniej ograniczyć się do jednej wiązanki kwiatów – sugeruje Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słupsku.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Sebastian Ferens odpady ekologia kwiaty Wszystkich Świętych społeczeństwo

By dokończyć przerwaną rozmowę. Budki telefoniczne do kontaktu ze zmarłymi

Kontakt ze zmarłymi, choć w części przestanie być metafizyczny i niewyobrażalny. Wszystko za sprawą budek telefonicznych, które pozwolą dokończyć to, czego nie udało się powiedzieć wcześniej. Projekt "Telefon na wietrze" to konstrukcja zainspirowana japońskimi telefonami, z których można skorzystać w żałobie. Jeden z nich już niebawem pojawi się w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA telefon Wszystkich Świętych

Spóźnienie. Kiedy wypada, kiedy nie można

Wymówek dotyczących spóźnienia się jest wiele. Co ciekawe – jedna z nich od niedawna jest prawdziwa. Jak udowodnili psychoterapeuci z Wielkiej Brytanii, spóźnianie się to efekt niewystarczającego docenienia samych siebie. Co więcej, ci sami naukowcy dowiedli, że osoby borykające się z tą przypadłością w blisko 80 proc. przypadków potrafią wykorzystać spóźnianie się na swoją korzyść.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA Paweł Turski czas

Zawód korespondent. Beata Płomecka – jej praca i pasja

- Już na samym początku założyłam sobie, że kiedy tworzę korespondencję, jestem pozbawiona emocji. Tu nie ma mowy o emocjonalnych wejściach na żywo. Słuchacz ma prawo do obiektywnej, rzetelnej informacji i samodzielnego wyciągania wniosków - powiedziała Beata Płomecka, wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, która otrzymała nagrodę Rady Programowej publicznego nadawcy. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Beata Płomecka Bruksela Monika Suszek Polskie Radio dziennikarstwo media publiczne