Polskie Radio
Section05

pokolenie z

Jak wyglądają relacje międzypokoleniowe? Czy łatwo o porozumienie między dziećmi i dziadkami?

Trwa Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. To dobry czas, by zastanowić się, jak wyglądają dzisiaj relacje, jak je nawiązujemy i jak znaleźć wspólny język z dziadkami, rodzicami, wnuczkami i dziećmi. Jak dbamy o relacje w zabieganym świecie? - O tym w Trójce opowiedziała Magda Romanowska z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dialogi seniorzy silversi Robert Grzędowski społeczeństwo

Prawdziwe oblicze pokolenia Z. Krzywdzące stereotypy kontra rzeczywistość

Roszczeniowi małolaci, którym nie chce się pracować – takie niemiłe, wręcz brutalne opinie można usłyszeć o pokoleniu Z, czyli osobach urodzonych po 1998 roku. Czy naprawdę tacy są? Co sami myślą o sobie i o innych generacjach? Na te pytania kompleksowo odpowiada nowy raport.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo raport badanie badanie raport rynek pracy influencer praca rozwój osobisty zarobki pieniądze zdrowie psychiczne millenialsi Robert Grzędowski Trójka

Iwona Skv: moja nadchodząca płyta to mój flirt z różnymi gatunkami muzyki elektronicznej [WIDEO]

Za artystycznym pseudonimem Iwona Skv skrywa się Iwona Skwarek, połowa elektronicznego duetu Rebeka. Singiel "Haiku" zapowiada jej solową płytę, którą usłyszymy już w czerwcu. W rozmowie z Ulą Kaczyńską Iwona przyznaje, że ta płyta to jej flirt z różnymi gatunkami muzyki elektronicznej. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA Ula Kaczyńska Iwona Skv Alternatywa elektronika Rebeka millenialsi

Pokolenie Z czuje się najbardziej samotne? Alarmujące dane

Młodzi ludzie coraz częściej doświadczają poczucia osamotnienia. Izolacja w trakcie pandemii i przeniesienie życia do sieci nie sprzyjały utrzymywaniu bezpośrednich relacji z rówieśnikami. - Zwróćmy uwagę, że już od co najmniej dekady żyjemy w tzw. epoce bezkontaktowej - zwraca uwagę Dorota Kaczyńska-Majeran z MINDGENIC. - Wszystko możemy robić online.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka samotność młodzież Marta Zinkiewicz

Tatuaże a podejście społeczne. Jak się zmieniło na przestrzeni lat?

Niegdyś obarczone stereotypami, kojarzone z subkulturą więzienną i niemile widziane przez pracodawców - tatuaże. Na przestrzeni lat nasz stosunek się do nich zmienia, a ich posiadanie staje się codziennością. - Im ktoś jest młodszy, tym bardziej toleruje tatuaże - mówi dr Beata Rajba z Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. - W ich opinii jest to po prostu sposób wyrażania siebie.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński społeczeństwo tatuaż Pokolenie Y moda