Polskie Radio
Section05

Zobacz także

Przybywa chorych na depresję. Przyczyną jest pandemia koronawirusa

Nieprzemijający smutek, poczucie zrezygnowania, pustki i rozpaczy to tylko niektóre z uczuć towarzyszących chorym na depresję. Zdaniem ekspertów, w Polsce ze schorzeniem zmagają się prawie cztery miliony osób. Jak wskazuje Światowa Organizacja Zdrowia, do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. W jej rozprzestrzenieniu pomaga pandemia COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo depresja choroba pandemia smutek psychiatria

Poradnik koronawirus. Czy można zamienić się szczepionkami?

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Kolejna grupa, która dołączyła niedawno do procesu szczepień, to nauczyciele. Słuchaczka w wieku 65+, która ma być szczepiona szczepionką Pfizera, pyta, czy może zamienić się z synem nauczycielem, który będzie szczepiony preparatem firmy AstraZeneca.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Roman Czejarek szczepienia

Masz firmę? Warto, abyś w czasie pandemii sięgnął po wsparcie

To już ostatni dzwonek na złożenie wniosku o przyznanie środków z Tarczy Finansowej 2.0, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy dotknięci skutkami koronawirusa. Odpowiedzialni za program przekonują, że składając wniosek w poniedziałek, już we wtorek uzyskamy odpowiedź, a jeśli będzie pozytywna, to pieniądze na koncie zobaczymy już w piątek. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka komputery Mateusz Kulik STYL ŻYCIA tarcza antykryzysowa przedsiębiorstwo

Cierpiący na choroby układu pokarmowego z "Apetytem na życie"

"Apetyt na życie" – wyjątkowa organizacja, która niesie energię i pomoc osobom zmagającym się z niewydolnością przewodu pokarmowego. Stowarzyszenie udowadnia podopiecznym, że nawet z ciężką chorobą można nie tylko w miarę normalnie funkcjonować, ale też realizować swoje pasje i marzenia.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Korczyńska Klub Trójki choroba Trójka społeczeństwo jedzenie zdrowie zdrowie i dieta

Jak uczyć się na błędach i dlaczego warto to robić?

W świecie, w którym perfekcjonizm w każdej dziedzinie jest bardzo pożądany, błędy postrzegane są jako oznaka słabości lub brak umiejętności. Czy słusznie? Przecież zdarzają się każdemu. Co więcej, są nieodłącznym elementem rozwoju zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Jak więc nauczyć popełniać błędy dziecko i siebie, zaakceptować je i użyć jako trampoliny do samorozwoju młodego człowieka? Jak samemu wyzbyć się strachu, wstydu i niezdrowego perfekcjonizmu?
Zobacz więcej na temat:  pomoc społeczna społeczeństwo dzieci psychologia rodzice Daniel Wydrych