Polskie Radio
Section05

zwierzęta

Zooterapia: kiedy zwierzęta też mogą leczyć

Metody leczenia, w których wykorzystywano zwierzęta, są znane od bardzo dawna, jak choćby stawianie pijawek. Dzisiaj jednak zooterapia, bo tak nazywa się ta część medycyny, skupia się przede wszystkim na współpracy z końmi (hipoterapia), kotami (felinoterapia) i psami (dogoterapia). Można jednak także poddać się kozoterapii, świnioterapii bądź... ślimakoterapii!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zdrowie terapia pomoc Karol Gnat Trójka

Światowy Dzień Zwierząt w PRD: audycje o ptasich śpiewakach i zwierzętach w bajkach

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, który dotyczy wszystkich zwierząt na świecie – ssaków, ptaków, gadów, ryb, jak również bezkręgowców, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które są narażone na niewłaściwe  traktowanie oraz zagrożonych wyginięciem. W audycjach Polskiego Radia Dzieciom przyglądamy się dziś zwierzętom dookoła nas. Nie zabraknie też zwierzaków-cudaków. Spędź ten dzień słuchając całodobowego PR Dzieciom!
Zobacz więcej na temat:  edukacja przyrodnicza ptaki radio dla dzieci radio bez reklam

Wegańskie wnętrza w samochodach?

Walka z emisją dwutlenku węgla jest zauważalna na każdym kroku. Jedną z branży, która stara się w szczególny sposób zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, jest motoryzacja. Okazuje się, że produkcja skórzanych tapicerek nie jest tak "EKO", jak wielu z nas sądzi. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się tzw. wegańskie wnętrza samochodów. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 bmw mini weganizm produkcja rynek globalne ocieplenie emisja co2

Nieśmiały drapieżnik. Jak ludzie wytępili tygrysa tasmańskiego

Był największym drapieżnym torbaczem na świecie. Już trzy tysiące lat temu prehistoryczni artyści malowali jego wizerunki na ścianach jaskiń. Jego populacja kurczyła się powoli przez dziesiątki wieków. Ostateczny cios zadali mu europejscy osadnicy, przekonani, że z naturą Tasmanii mogą robić to, co im się podoba.
Zobacz więcej na temat:  Tasmania Australia Wielka Brytania kolonie ludobójstwo ochrona przyrody katastrofa ekologiczna ekologia rolnictwo kangur HISTORIA