Polskie Radio
Section05

paleontologia

Finał akcji "Tydzień z dinozaurami w Polskim Radiu Dzieciom"

W czasie finału akcji "Tydzień z dinozaurami w Polskim Radiu Dzieciom" w audycji "Dawno, dawno temu" rozwiązaliśmy pięć zagadek dotyczących dinozaurów. To właśnie ich odgadnięcie było zadaniem w naszej zabawie. Wraz z profesorem Tomaszem Sulejem, polskim paleontologiem, rozmawialiśmy o dinozaurach narysowanych przez dzieci i wysłanych do redakcji. Była to także okazja aby przypomnieć dzieciom oraz starszym słuchaczom, o najważniejszych cechach poszczególnych dinozaurów. Posłuchajcie!
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom historia Polski

Paleontolog Tomasz Sulej o dinozaurach z zagadek Polskiego Radia Dzieciom

Na finał akcji "Tydzień z dinozaurami w Polskim Radiu Dzieciom" w audycji "Dawno, dawno temu" rozwiązaliśmy pięć zagadek dotyczących dinozaurów. To właśnie ich odgadnięcie było zadaniem w zabawie Polskiego Radia Dzieciom. Wraz z profesorem Tomaszem Sulejem, polskim paleontologiem, rozmawialiśmy o dinozaurach narysowanych przez dzieci i wysłanych do redakcji. Była to także okazja aby przypomnieć dzieciom oraz starszym słuchaczom, o najważniejszych cechach poszczególnych dinozaurów. 
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta dinozaury radio dla dzieci radio dla rodziców

Tydzień z dinozaurami w Polskim Radiu Dzieciom"

Polskie Radio Dzieciom zaprasza słuchaczy do wspólnej zabawy w ramach akcji "Tydzień z dinozaurami w Polskim Radiu Dzieciom". Zabawa polega na odgadywaniu przez dzieci zagadek dotyczących dinozaurów, które usłyszeć można w wybranych audycjach stacji. Odpowiedź w formie pracy plastycznej, należy wstawić w komentarzu pod specjalnym postem. Bawimy się do soboty 2 marca, do godziny 15.00. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  dinozaury zagadka konkursy dla dzieci radio dla dzieci

Niezwykłe znalezisko: kości dinozaurów sprzed blisko 220 mln lat odkryto w centralnej Polsce!

Naukowcy i studenci z UW i PAN wykopali w okolicach Końskich w środkowej Polsce, blisko 700 kości dinozaurów i innych zwierząt żyjących w okresie późnego triasu, czyli ok. 220 milionów lat temu. Badania prowadzono od prawie 10 lat w tajemnicy, aby zapobiec splądrowaniu terenu wykopalisk przez złodziei.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA NAUKA archeologia prehistoria dinozaury Michał Żołądkowski Trójka kości

Smok wawelski i lisowicja bojani. Niezwykła wystawa w Warszawie

Dawne wyrobisko nieczynnej cegielni w Lisowicach na Śląsku okazało się prawdziwym paleontologicznym eldorado. Nieco ponad dekadę temu odkryto tam szczątki drapieżnego gada sprzed 210 mln lat i nazwano go smokiem wawelskim. Z kolei kilka lat temu światło dzienne ujrzały kości, pochodzącej z tego samego okresu, roślinożernej lisowicji bojani.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Kobylecka odkrycia i ciekawostki NAUKA dinozaury