Polskie Radio
Section05

religia

Chęć dzielenia się dobrem. Jak wolontariat misyjny odmienia człowieka?

– Siostra Teresa zabrała nas do jednej z mam, która była tuż po porodzie bliźniaków, żeby ich odwiedzić i zobaczyć, jak się mają. Pierwszym szokiem jak weszłyśmy do tego tak zwanego domu, który dla mnie był po prostu garażem i zobaczyliśmy jak dwójka tych dzieciaków leży po prostu w kartonie. Podłoga była z betonu. Warunki były bardzo trudne, choć dla nich było i tak dobrze, że mieli dach nad głową – mówi jedna z wolontariuszek z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu". – Jak wróciłam do domu, gdzie miałam łóżko i ciepłą wodę to trudno sobie mi było z tym poradzić – dodaje druga, wspominając pobyt w Boliwii.
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Monika Chrobak wolontariat pr poleca

Jan Paweł II jako orędownik pokoju

Podczas swego pontyfikatu Jan Paweł II odbył ponad 1000 oficjalnych i nieoficjalnych spotkań z głowami państw i premierami. Był niestrudzonym orędownikiem pokoju. - Papież Jan Paweł II potrafił się spotykać nawet z dyktatorami, np. z Wojciechem Jaruzelskim. Próbował zmieniać ich postawy - mówił w Polskim Radiu 24  dyrektor Polskiej Sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. prof. Waldemar Cisło.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II pokój chrześcijaństwo wiara

PR24 Prasa katolicka. Jaka jest jej przyszłość? "Można znaleźć wyjątkowe media"

Pośród wielu mediów, które coraz bardziej tracą na wartości i wiarygodności, znaleźć można media wyjątkowe - prasę katolicką. Goście Polskiego Radia - Katarzyna Wojnarowska (sekretarz redakcji tygodnika "Niedziela") i ks. Jarosław Grabowski (redaktor naczelny tygodnika "Niedziela") - mówią wprost - od innych mediów odróżnia je poszukiwanie prawdy i oparcie na wartościach katolickich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Porzeziński media Kościół

Komu potrzebny jest prorok Eliasz w Laponii?

Czy niepełnosprawni fizycznie i umysłowo mogą być zawodowymi aktorami? Co teatr EXIT daje  swojej widowni i ludziom  wspólnie z nim tworzącym.? Opowieść o spełnianiu marzeń, wykluczeniu i duchowej sile. O znaczeniu muzyki i teatru w terapii i życiu osób niepełnosprawnych , wykluczonych przez chorobę. Porozmawiamy między innymi z założycielem teatru EXIT MACIEJEM  SIKORSKIM,   jego aktorami i współpracownikami.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara miłość śmierć

W Polsce przeszły procesje Bożego Ciała. Na ulicach setki tysięcy wiernych

W czwartek Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywaną Bożym Ciałem. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się liczne procesje, w których uczestniczy tysiące wiernych. Feretrony, ołtarze przystrojone młodymi brzózkami, sypanie kwiatków przed kapłanem niosącym monstrancję czy kwiatowe dywany to główne elementy uroczystości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Boże Ciało wiara Kościół katolicyzm

Dziękujemy za przeszłe i przyszłe…

Niedziela, 4 czerwca, godz. 12:00, Świątynia Opatrzności Bożej – rozpoczyna XVI Święto Dziękczynienia. Skąd potrzeba wydarzenia, jakie były korzenie budowy świątyni, co motywowało naszych przodków, a jak układa się współczesna historia miejsca? Dlaczego wzór został wybudowany w Mokobodach? Naszym przewodnikiem po historii i współczesności będzie prof. Jan Żaryn, odwiedzimy również Mokobody i miejsca warszawskie związane z historią wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara miłość śmierć