Polskie Radio
Section05

Centrum Nauki Kopernik

"Nie do wiary!" 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Za nami 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. Wybuchowe bakterie, okulary do czytania na leżąco czy buty do wykrywania metalu…. - wszystko to było częścią tego niezwykłego wydarzenia. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia było hasło: "Nie do wiary!". W sobotę 15. czerwca na błoniach Stadionu Narodowego uczestnicy mogli zobaczyć prezentacje, zaskakujące pokazy naukowe, a także ciekawe doświadczenia. Wstęp był bezpłatny. Więcej na antenach Polskiego Radia i na stronie pikniknaukowy.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy 2024 Polskie Radio czas wolny radio dla dzieci radio dla rodziców

Polskie Radio na 27. Pikniku Naukowym [ZOBACZ WIDEO]

Możliwość rozmowy z robotem humanoidalnym, malowanie obrazu farbami oczyszczającymi powietrze oraz spotkanie z robotycznym psem. Te i wiele innych atrakcji oraz doświadczeń naukowych czekało na odwiedzających na błoniach PGE Narodowego w Warszawie w ramach 27. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem "Nie do wiary!", a my szeroko relacjonowaliśmy je na antenach Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2024 Warszawa Polskie Radio Stadion Narodowy W POLSKIM RADIU

Radiowa Jedynka na 27. Pikniku Naukowym. Zobacz, jak było!

Malowanie obrazu farbami oczyszczającymi powietrze, spotkanie z robotycznym psem Syriuszem i pokazy straży pożarnej. Te i wiele innych atrakcji oraz doświadczeń naukowych czekało na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, w ramach 27. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem "Nie do wiary!", a my relacjonowaliśmy je szeroko w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2024 Warszawa Polskie Radio Stadion Narodowy

27 lat Pikniku Naukowego. Robert Firmhofer: ludzka ciekawość jest trwalsza niż trendy

Pierwsza edycja Pikniku Naukowego odbyła się 14 czerwca 1997 roku. Od tego momentu impreza wciąż się rozrasta; dziś, 27 lat później, to ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy. - Kilka lat temu zastanawialiśmy się, czy formuła Pikniku się nie wyczerpuje. (...) Zastanawialiśmy się, czy powinniśmy to zastąpić. Dochodzimy do wniosku, że to byłby błąd - przyznaje dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Borowiecka Robert Firmhofer Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2024

27. Piknik Naukowy. To wyjątkowe wydarzenie, które zbliża ludzi do nauki

Pokazy straży pożarnej, robo-pies Syriusz, sztuczna inteligencja i Archiwum Polskiego Radia. To tylko niektóre atrakcje 27. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Doświadczeń, pokazów i stoisk jest naprawdę bardzo wiele! A jak ta impreza wyglądała blisko 30 lat temu, z kolei jaka jest dziś? O tym Sława Bieńczycka i jej goście w audycji "Jedyne takie miejsce", które dziś prosto z PGE Narodowego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2024 Stadion Narodowy Paweł Majcher Katarzyna Lubnauer Ministerstwo Edukacji Narodowej Maciej Gdula Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Joanna Gospodarczyk Bartosz Kusior Robert Firmhofer Magda Mikołajczuk

Piknik Naukowy 2024. Paweł Majcher, redaktor naczelny PR: ta impreza urodziła się w Polskim Radiu

- Piknik Naukowy tak naprawdę urodził się w Polskim Radiu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu, jak również z tego, że ta impreza cały czas trwa już od prawie 30 lat - mówi w radiowej Jedynce Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia. Na PGE Narodowym w Warszawie odbywa się 27. odsłona Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2024 Stadion Narodowy Paweł Majcher Katarzyna Lubnauer Ministerstwo Edukacji Narodowej Maciej Gdula Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Joanna Gospodarczyk Bartosz Kusior

27. Piknik Naukowy. Robert Firmhofer: nauka przekracza granice naszej wyobraźni

To już 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. - To fantastyczne miejsce do zadawania pytań, na którym naukowcy są bardzo chętni do rozmowy na każdy temat - mówi w radiowej Jedynce Robert Firmhofer, dyrektor CNK. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem "Nie do wiary!". Które doświadczenia będą cieszyć się największą popularnością?
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2024 Robert Firmhofer Stadion Narodowy Marcin Piotrowski

"To najlepszy sposób na przybliżanie nauki" - 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik

Ponad stu wystawców z kraju i zagranicy, a wśród nich instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i koła naukowe. W najbliższy weekend zapraszamy na 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem "Nie do wiary!". Dlaczego? - O tym w "Poranku Dwójki" opowiedziała doktor Katarzyna Młynek - dyrektor odpowiedzialna za Piknik.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2024 Aldona Łaniewska-Wołłk Katarzyna Młynek eksperyment Polskie Radio dzieci rodzina NAUKA zabawa

27. Piknik Naukowy. Łazik marsjański polskiej konstrukcji na Narodowym

Czeka nas sobota pełna wrażeń. 15 czerwca na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Wśród licznych atrakcji będzie m.in. prezentacja robotów. Właśnie o robotach rozmawialiśmy z młodymi naukowcami z Koła Naukowego Bekker Team z Politechniki Warszawskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2024 Justyna Grabarz roboty robotyka NAUKA Polskie Radio Mars

27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Co nowego czeka na odwiedzających?

Wybuchowe bakterie, okulary do czytania na leżąco, czy buty do wykrywania metalu. Już w najbliższą sobotę (15 czerwca) na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: "Nie do wiary!". W sobotę w godz. 11.00 – 20.00 na błoniach Stadionu Narodowego uczestnicy będą mogli zobaczyć prezentacje, zaskakujące pokazy naukowe, a także ciekawe doświadczenia. Wstęp jest bezpłatny. Dziennikarze Polskiego Radia będą relacjonować przebieg imprezy i prowadzić z terenu Pikniku audycje na żywo. 
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2024 Polskie Radio doświadczenia eksperyment Stadion Narodowy Robert Firmhofer Łukasz Turski Krystyna Kępska

"Nie do wiary!", czyli 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Co w programie?

Wybuchowe bakterie, okulary do czytania na leżąco czy buty do wykrywania metalu - to część atrakcji, jakie będą czekać na uczestników 27. Pikniku Naukowego Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło "Nie do Wiary!". Na błoniach Stadionu Narodowego uczestnicy będą mogli zobaczyć prezentacje, zaskakujące pokazy naukowe, a także ciekawe doświadczenia. - Będziemy pokazywać to, co jest najbardziej "wow" - zapowiada Katarzyna Nowicka, rzeczniczka Centrum Nauki Kopernik.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Justyna Grabarz Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2024 edukacja

"Nie do wiary!" 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Wybuchowe bakterie, okulary do czytania na leżąco czy buty do wykrywania metalu…. - już 15 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: "Nie do wiary!". W sobotę w godz. 11.00 – 20.00 na błoniach Stadionu Narodowego uczestnicy będą mogli zobaczyć prezentacje, zaskakujące pokazy naukowe, a także ciekawe doświadczenia. Wstęp jest bezpłatny. Więcej na antenach Polskiego Radia i na stronie pikniknaukowy.pl. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2024 Polskie Radio doświadczenia eksperyment

Konkurs CanSat. Sonda jak puszka i naukowe badania

CanSat to międzynarodowe wyzwanie Europejskiej Agencji Kosmicznej, podczas którego młodzież konstruuje symulatory sond kosmicznych oraz przeprowadza za ich pomocą badania naukowe. - Udział w tym konkursie to dla nas szansa, żeby nauczyć się ciekawych rzeczy i zdobyć doświadczenie - mówi zespół z Liceum Bednarska Szkoła Realna.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Marta Hoppe badania uczniowie satelita konkurs Europejska Agencja Kosmiczna